Eğitimde Birlikte Çalışmalıyız!

0
188

itso vakfı1İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı’ndan Kaymakam Özyiğit’e Ziyaret

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakfı yönetim kurulu üyeleri Kaymakam Hasan Özyiğit’i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.  Vakıf Başkanı Ahmet Yusuf Kutluğ, Başkan vekili Bülent Şekerlisoy,  Muhasip üye Ahmet Sıvacı, Basın sözcüsü Serdar Kirmit, yönetim kurulu üyeleri Saadet Özmen ile birlikte  Serdar Çotulay da ziyarette hazır bulundular.

Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette söz alan Vakıf Başkanı Kutluğ; “İTSO olarak şehrimizde eğitim ve öğretime katkı vermenin gayreti içerisindeyiz. Odamız bünyesinde öğrencilere geri dönüşümlü burslar verilmekte ve yüksek öğrenimlerini tamamlamada yardımcı olma imkânı sunmaktayız. Bunun yanında oda olarak şehrimize bir kız öğrenci yurdu kazandırma projemiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde yer sorununun çözümü ile birlikte bu projeyi de hayata geçirmeyi hedefliyoruz. İTSO Eğitim ve kalkınma Vakfı olarak sizlerle de önemli hizmetlerde birlikte çalışmayı arzu ediyoruz. Şahsım ve vakıf yönetim kurulu üyeleri adına yeni görevinizde de başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Kaymakam Özyiğit ise: “Şehrimizin güzide sivil toplum kuruluşlarından biri olan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının çalışmaları şehrimiz ve bölge ekonomisi için son derece önemli. Bunun yanında İTSO’nun eğitim ve öğretime destek vermesi, öğrencilere burs imkanı sağlaması, kısıtlı imkanlarla okuyan ve yüksek öğrenim tahsili gören öğrencilerimiz için son derece önemli. Bu öğrencilere katkı sağlayan İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı mütevelli heyetine de çalışmalarında başarılar diliyorum ve eğitimde birlikte çalışmayı temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Ziyarette İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakıf Başkanı Ahmet Yusuf Kutluğ, Kaymakam Özyiğit’e bir şilt hediye etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here