Eğitim Öğretim Yılı Planlaması ve Alınacak Tedbirler Görüşüldü

0
90

eğitim toplantısı1Özyiğit; “İdareciler ve Öğretmenler Öğrencilerini Bizzat Takip Etmeli”

“2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Planlaması ve Alınacak Tedbirler” konulu değerlendirme toplantısı İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit başkanlığında yapıldı.

İskenderun Sahil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantıya Sahil Güvenlik Grup Komutanı Kurmay Kıdemli Binbaşı Erdinç Balkan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kamil Türkdönmez, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Haytaz ve okul idarecileri ile İlçe Nüfus Müdür Vekili Yıldız Sarıgül katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantı, 2015-2016 yılı eğitim öğretim yılı planlaması ve alınacak tedbirlerin değerlendirilmesiyle devam etti. İlçemizde öğrenim gören öğrencilerimizin motivasyonlarının arttırılması, eğitim kalitesinin daha üst seviyelere taşınması, sosyal ve kültürel yaşantılarının zenginleştirilmesi, sağlıklı ve zinde yaşamlarının olması, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri takip edebilmeleri, okul güvenliği ile ilgili tedbirlerin gözden geçirilmesi, taşımalı eğitimin daha düzenli hale getirilmesi ve özellikle kimsesiz çocuklarla daha yakından ilgilenilmesi gibi konularda istişarede Kaymakam Özyiğit, okul idarecileri ile öğretmenlerimizin bu konularda hassasiyet göstermelerini istedi.

eğitim toplantısı2

Kaymakam Özyiğit, okul idarecileri ve öğretmenlerin öğrencilerini bizzat takip etmesi gerektiğini dile getirerek, onların sorun ve ihtiyaçları ile yakından ilgilenilmesi, okulda disiplin uygulamasında taviz verilmemesi gerektiğine de işaret etti. Özyiğit, disiplin uygulamasındaki esas amacın sadece öğrenciyi cezalandırmak değil onu bu olumsuz davranışlara sürükleyen nedenlerin de araştırılarak, öğrencinin sosyal ya da kültürel anlamda eksikleri var ise onların telafi edilmesine yardımcı olunması konusunda gayret gösterilmesini de istedi.

Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Nüfus Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ve diğer ilgili kurum ya da kuruluşlarla işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasının da önemini vurgulayan Özyiğit, çocuklarımızın eğitim ve öğretim ihtiyacı karşılanırken aynı zamanda onların sosyal ve kültürel anlamda desteklenmesi, özellikle de okul ve çevre güvenliğinin sağlanması konusunda koordineli hareket edilmesinin yerinde olacağını dile getirdi.

Toplantının sonunda katılımcılara teşekkür eden Kaymakam Özyiğit, tüm okul idarecileri ve öğretmenlere görevlerinde başarılar diledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here