Dudu; “Cumhuriyet, Halkın Yarısından Fazlasının Karşı Olduğu Bir Anayasa ile Yönetilemez”

0
97

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu referandum sürecinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

CHP İlçe örgütü ile İskenderun’un bazı mahallelerine ziyaretlerde bulunan Milletvekili Dudu, anayasa değişikliğini ve ‘hayır’ın nedenlerini anlattı.

CHP İskenderun ilçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve yönetimi, kadın ve gençlik kolları üyeleri, CHP milletvekili adayları Nermin Yıldırım Kara ve Yılmaz Şahutoğlu ile birlikte Akarca, Bekbele ve Çınarlı Mahallelerini ziyaret eden Milletvekili Dudu, vatandaşlarla bir araya geldi.

Hatay’da çalmadık kapı bırakmayacaklarını belirten CHP’li Vekil Dudu; “Bu ülke 94 yıl önce toplumun her kesiminin mutabakatı ile uzlaşarak Kurtuluş Savaşını vererek Cumhuriyet’i kurdu. Bugün halkın yarısından fazlasının karşı olduğu bir Anayasa ile yönetilemez. Dayatma kültürü, tehdit ve baskı unsurları ile insanlarımızı yıldıramayacaksınız. İnanıyorum ki halkımız referandum da diktatörlüğü değil Cumhuriyet Rejimi’ne ve Parlamenter Sisteme yeniden olumlu oy verecektir” şeklinde konuştu.

İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu da, referandum konusunda vatandaşların bilinçlenmesi noktasında, ilçe örgütü olarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade ederek; “İlçe örgütümüze bağlı kadın ve gençlik kolları, mahallelerde yaptıkları çalışmalarda ev-ev dolaşarak, vatandaşlarla yüz yüze görüşüyorlar. Parti broşürlerini dağıtıyorlar. Çalışmalar, sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar sürüyor ve 16 Nisan’a kadar da devam edecek.

Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde aldığımız olumlu tepkiler bizleri umutlandırıyor. 16 Nisan’da sandıklardan ‘Hayır’ sesi fazla çıkacaktır. Buna yürekten inanıyorum” diye konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here