Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Dubai’de İnşaat Fuarına Katıldı

0
173

dörtyol tso1Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Dubai’de gerçekleştirilen Deco Build 2014 uluslararası yapı ve inşaat fuarına katıldı.

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay başkanlığında ve Genel Sekreter Ahmet Karapür nezaretinde odaya kayıtlı 29 üye 13 – 17 Mayıs 2014 tarihleri arasında Dubai’de sektörleriyle ilgili konularda bilgi alışverişinde bulundu ve dış ticaret konusunda deneyimler kazandı.

Oda Başkanı Cemal Talay konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;“Odamız üyesi olan 29 arkadaşımızla birlikte 13 – 17 Mayıs 2014 tarihleri arasında Dubai’deki Deco Buıld 2014 uluslararası yapı ve inşaat fuarına katıldık. Bu seyahatimiz kapsamında fuar gezimizin yanı sıra Dubai TürkAtaşeliği ve Türkİşkonseyi ile de temaslarımız oldu. Oldukça verimli geçti” dedi.

dörtyol tso2

DTSO Genel Sekreteri Ahmet Karapür de benzer etkinliklerin oda olarak farklı iş kolları için de planlanmakta olduğunu belirterek; “13- 17 Mayıs tarihleri arasında Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölgemizde inşaat sektörüyle ilgili üyelerimizi Dubai İnşaat Fuarlarına götürdük. Orada farklı dünya görüşlerinden olan insanlarla bir araya gelmelerini sağladık. Dubai inşaat sektörü bakımından oldukça gelişmiş bir yer. Şehircilik adına üyelerimiz geniş çaplı inceleme imkanı yakaladılar.

Üçüncü günümüzde Dubai Türk Konsolosluğuna ziyaret ettik. Konsolosluk tarafından üyelerimize bir bilgilendirme yapıldı. Ertesi gün Türk İş Konseyi ile temaslarda bulunduk. Burada üyelerimize diş ticaret konusunda bir seminer verildi.

Özellikle inşaat malzemeleri satışı yapan üye arkadaşlarımız ürünler arasında kıyaslama imkanı yakalarken aynı zamanda bazı bağlantılarda kurmayı başardılar. Hatta bazı yabancı firmaları ilçemize davet ettiler. İleriki günlerde gelmeleri halinde onları oda olarak ağırlamaktan onur duyacağız” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here