CHP İlçe Başkanı Uyar; “Adayımızı Yapılan Kamuoyu Yoklaması Belirler”

1
66

süleyman uyar6Yaklaşan yerel seçimlerde Türkiye’de birçok il ve ilçelerin adaylarının açıklandığına vurgu yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, ülkemizde son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle aralarından İskenderun ve Arsuz’unda bulunduğu bazı yerlerin adaylarının açıklanamadığını belirtti.

Mahalli İdareler seçiminde İskenderun ve Arsuz belediyesi için adaylarının 16 Ocak günü açıklanmasını beklediğini söyleyen CHP İskenderun İlçe Başkanı Uyar; “İskenderun’da, iktidar partisinin adayının beklendiği yönünde yapılan spekülasyonlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bizim kimseyi bekleyip de çıkaracakları adayın karşısına alternatif aday belirleme gibi düşüncemizde yoktur. Bizim adayımızı yapılan kamuoyu yoklaması oylaması belirler.

Genel merkezimiz adaylarını erken belirleyip açıklamayı planlanıyordu. Fakat ülkemizde yaşanan olaylar nedeniyle bunu gerçekleştiremedik. Ülkemizin birçok il ve ilçelerin adayları açıklanırken, İskenderun ve Arsuz’un da aralarında bulunan bazı yerlerin belediye başkan adayları açıklanamadı. Parti Meclisimizin 16 Ocak’ta gerçekleştireceği toplantıda adaylarımızın tamamının açıklanmasını bekliyoruz” dedi.

İskenderun belediye başkanlığı için aday adayı olan Bülent Bozdoğan ve Ümir Günay’ın, adaymışçasına seçim çalışmalarını sürdürdüklerini de dile getiren Başkan Uyar; “Sayın Bozdoğan, Partimizi ve kendilerini en iyi şekilde tanıtıyorlar. Onların adaymış gibi çalışmaları bizleri onurlandırıyor” diye konuştu.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here