CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal; “Terör Bitecekse Neden 2019’u Bekliyoruz?”

0
161

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Serkan Topal, referandum çalışmaları kapsamında seçim bölgesi olan Hatay’da mahalle mahalle dolaşmaya devam ederken, gündemle ilgili açıklamalarda da bulunuyor.

Hatay’ı ilçe ilçe gezerek vatandaşlarla bir araya gelen ve onlara yapılmak istenen anayasa değişikliğini anlatan Milletvekili Topal, tek adam rejimine izin vermeyeceklerini vurguladı.

Anayasa değişikliğiyle yapılmak istenenleri bir kez daha anlatan Topal; “Anketler birilerinin uykularımı kaçırıyor olmalı ki, gazete manşetleri üzerinden bu milletin karşısında yeniden mağduru oynamanın hazırlığı yapılıyor. Bu millet artık mağdur edebiyatı, aldatıldık, kandırıldık masalları dinlemek istemiyor. Günlerdir millete anlattığımız aile içi atamanın örneğini, anayasa değişikliğinin nelere yol açabileceğinin en çarpıcı örneğini Azerbaycan gösterdi. Anayasa değişikliği ile, Partili cumhurbaşkanı isterse eşini, oğlunu, damadını, torununu Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atayabilir. Herhangi bir engel yok. Bu atamalara engel olabilecek herhangi bir maddede yok. Anayasa mahkemesi üyelerinin 15’te 12’sini kendisi atayabilir, engel yok. Valileri, rektörleri, genel müdürleri, daire başkanlarını, kaymakamları, okul müdürlerini, istediği kişileri atayabilir” dedi.

Meselenin Recep Tayyip Erdoğan ya da Kemal Kılıçdaroğlu meselesi olmadığını memleket meselesi olduğunu vurgulayan CHP’li Vekil Topal; “Anayasa değişikliğini savunanlar paket geçerse, terör biter, ekonomi büyür diyor. Peki dolar rekor kırmış, genç işsizlik yüzde 23’lere tırmanmış, tarım çökmüş, terör artmış, 15 yıldır iktidardasınız neden engelleyemediniz? Madem bu anayasa yürürlüğü ile terör bitecek, ekonomi büyüyecek, neden 2019’u bekliyoruz.

Türk milleti, ülkenin temelini dinamitleyecek bu anayasa değişikliği girişiminden maalesef rahatsız. Türk milleti insanlarımızın kutuplaşmasından maalesef rahatsız. Türk milleti terörden rahatsız. Biz ülkemizi, milletimizi, bayrağımızı, askerimizi seviyoruz. Biz hiç kimsenin dizinin dibinde çökerek fotoğraf çektirmedik, hiç kimseden icazet almadık. Biz icazetimizi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden, bu vatan için canını feda eden Mehmetçikten alırız. Gelin din, dil, ırk, ayrımı gözetmeksizin, bu güzel ülkemizin parçalanmasına izin vermeyelim. Gelin tek adamla dikta rejimine Hayır diyelim” şeklinde konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here