Çanakkale Şehitleri İçin ‘Şehitlik’te Tören Düzenlendi

0
172

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla, İskenderun’daki Şehitlik’te çelenk sunma ve anma töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı askerler tarafından saygı atışı yapıldı ve ardından İskenderun Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, İskenderun Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği ve Muharip Gaziler Derneği tarafından aziz şehitlerimizin manevi huzuruna çelenk sunumu yapıldı.

Törende daha sonra 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından görevlendirilen bir Subay tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapıldı. İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit duygu ve düşüncelerini Anıt Şeref defterine yazdı ve tüm şehirlerimize Allah’tan rahmet diledi.

Şehit mezarlarını tek tek ziyaret eden protokol üyeleri, mezar başlarına karanfil koydu ve şehit aileleri ile yakından ilgilenerek şehit yakınlarının bu anlamlı ve özel günlerinde yanlarında olduğunu hissettirdi. Şehitlerimize mezarları başında dualar okundu.

Törene İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erkan Olgay, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, İskenderun Deniz Üs Komutanı Dz. Kur. Alb. Aykar Tekin, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkân, şehit aileleri ve gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here