Çalışkan; “Umarız Vatandaşlar İktidarın Kulağını Çeker!”

0
8

Saadet Partili Adaylardan İGC Ziyareti

Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Necmettin Çalışkan ile Büyükşehir ve İskenderun Belediye Başkan adayları Ahmet Yıldız ve Halil İbrahim Çelik, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC)’ne nezaket ziyaretinde bulundular. SP GİK üyesi Çalışkan, basın mensuplarının bugüne kadar pek çok sorunu olmasına rağmen artık özgürlük sorununun da olduğunu belirtti.

İGC ziyaretinde Belediye seçimlerini çok önemsediklerini ve çok çalıştıklarını belirten Çalışkan; “31 Mart’ta sonucu en fazla merak edilen yerlerin Ankara ve Hatay olacağını düşünüyoruz. Umarız vatandaşlar iktidarın kulağını çekerler. Sayın Cumhurbaşkanı, parti genel başkanı sıfatı ile Hatay’a il mitingine geldi. Sanırım, ardında çok vahim sonuçları gördüğü için ilçelerde miting yapmaya geldi. Bir kez daha geleceğini de duyduk.

Seçim Çalışmaları Çok Gergin Geçiyor

Bu bir yerel seçim, abartılmamalı. Hatay da seçimler son derece gergin geçiyor. Hele yurt dışı operasyonlarında bulunan askerlerin de Hatay seçimlerinde oy kullanacağı söylentisi bizi üzdü. Türkiye’de demokrasi, hukuk var. Suriyelilere vatandaşlık verilmesi doğru olabilir ama oturdukları yere göre sayıları belirleniyorsa hukuk devre dışı kalmış demektir. Örneğin Kumlu’da 400 oya ihtiyaç varsa 400 kişiye vatandaşlık veriyorlar. Nerede kaç oy ihtiyacı varsa o kadar sayıda vatandaşlık dağıtıyorlar.

İnşallah seçimler barış ve kardeşlik içinde geçer. İskenderun’da da çalışmalar gergin geçiyor. Israrla 3 aday çekişiyor diye lanse ediliyor. İktidar da muhalefet de kamu kaynaklarını kullanarak çalışma yapıyor. Saadet Partimiz, Sayın Karamollaoğlu’nun liderliğinde başarıyla yol alıyor ve karşılığını buluyor. Partimize başka partilerden gelenler de var. Bizim kardeşçe yaşamamız için hiçbir engel yok” dedi.

Memleketimizin Kardeşliğe İhtiyacı Var

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Yıldız da konuşmasında, seçimlerin dostluk içinde geçmesini istediklerini belirterek; “Memleketimizin kardeşliğe ihtiyacı var. Yerel seçimlerin adeta bir savaş gibi sürdürülmesini kesinlikle onaylamıyoruz. Önemli olan adayların hangi hizmetleri sunacağını açıklayarak oy istemeleri. Vatandaşın sorunlarını nasıl çözeceğini anlatsınlar. Sonunda Hatay kazanır, Türkiye kazanır” diye konuştu.

İskenderun Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Çelik de; “Kimseyi ötekileştirmeden, insanımıza eşit davranan bir belediye istiyoruz. İskenderun her şeyin en iyisine layık! ‘Keşke oy vermeseydim. Elim kırılsın’ dedirten belediye başkanı olmayı istemeyiz. İşleri kolaylaştıracak, görevini hakkıyla yapacak bir belediye başkan adayı olmayı Allah nasip etsin diyoruz” şeklinde konuştu.

İGC Başkanı Veysel Cıncık da konuşmasında adaylara başarılar dileğinde bulunarak; “Seçim çalışmalarında kullanılan dilin, üslubun hiç de uygun olmadığı görüşündeyiz. Birçok yerde adaylar rakiplerine en ağır sözleri söylemekten kaçınmıyorlar. Halkımız bunu şaşkınlıkla izliyor. Üslup seviyesi gittikçe düşüyor. Bunun en kısa zamanda düzelmesi lazım. Bu seçimin genel değil yerel seçim olduğu unutulmamalıdır. Kardeşlik havası tüm ülkemize yansıtılmalı. 31 Mart’ta vatandaş kimi isterse seçer, saygı duymak zorundayız” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here