Bonus Hoca İkemlilerle Buluştu

0
130

ikem koleji28Bonus Hoca olarak tanınan Eğitim Uzmanı Süleyman Beledioğlu İKEM Koleji Ortaokul,  Anadolu Lisesi öğrencileri ve velilerle bir araya geldi.

İKEM Konferans salonunda Eğitim Uzmanı Süleyman Beledioğlu (Bonus Hoca) ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik “Sınav Stresi ve Motivasyon” semineri düzenledi. Beledioğlu, öncelikle sabah 9’da Ortaokul öğrencilerine ardından da Anadolu Lisesi öğrencilerine ‘Sınav Stresi ve Motivasyon’ konulu seminerde bilgiler verdi.

Beledioğlu konuşmasında ortaokul öğrencilerine, “Derse bir gün öncesinden konu hakkında 15 dakika ön çalışma yaparak gitmenin dersin öğrenilmesini arttırmaktadır. Ayrıca akşamları yapılacak olan 15 dakikalık konu tekrarları kalıcı öğrenmeyi sağlamaktadır” dedi.

Beledioğlu, Anadolu Lisesi öğrencilerine de, YGS ve LYS arasındaki farkları ve bu iki sınava nasıl çalışılması gerektiği, etkili ve verimli ders çalışma yöntemleri, motivasyon, stresle başa çıkma konularında slaytla görsel bir sunum gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili Beledioğlu; “YGS soruları yoruma dayanır, aslında YGS çalışmaları verimini LYS’de gösterecektir. Çünkü LYS soruları yorumdan uzak direk olarak bilgiyi ölçen sorulardır. YGS’deki başarı sıranız LYS’de daha iyi olacaktır. Geçmişte bunun örnekleri mevcuttur. Örneğin, YGS’de 20-25 bin sıralaması olan bir öğrenci LYS’den sonra başarı sıralaması 8-10 binlerde olabilmektedir. YGS çalışmaları bol soru çözümüne dayanmaktadır. LYS çalışmaları ise çok soru yerini çok tekrar almaktadır. Tekrarlardan sonra sorulara geçilmelidir” dedi. Beledioğlu, başarının şartlarından bir tanesinin de öğrencilerin hedeflerinin olması gerektiği, bu hedeflerin içsel hedefler olması ve ulaşılabilir, mantıklı hedefler olması gerektiğini söyledi.

Akşam saatindeki Velilere verilen konferansta Beledioğlu “Sınav Öncesi Aileler Ne Yapmalı?” konusunda İKEM’li velileri slayt gösterileri ve sunumuyla bilgilendirdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here