“Bölgenin En Az Hırsızlık Olan Şehriyiz”

0
56

huzur toplantısıİskenderun Polisi, Kentin Huzur ve Emniyetine Yeni Bir Çehre Kazandırdı

İskenderun Polisi, İlçe Emniyet Müdürlüğü Kafeteryasında esnaflara yönelik huzur toplantısı düzenledi.

Huzur toplantısında, kentin huzuru adına alınabilecek tedbirler değerlendirildi. İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, toplantıya katılan esnaflara teşekkür ederek: “Eğitim bizim vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Yoğun mesailere rağmen İlçemizde sekiz ayda; trafik, madde bağımlılığı, duyarlı vatandaşlık ve terör konularında yaklaşık otuz bin genç ve çocuğumuzu eğittik. Kentimizin ücrada kalmış noktalarında, Feyezan Kanalının üstünde ekip denetimlerimizi arttırdık. 155 Polis ihbar hattına gelen tüm ihbarları titizlikle değerlendirdik değerlendiriyoruz. 2011 yılında on bin olan ihbar sayısı sekiz ayda on dokuz bine çıktı.

Ayrıca Suriye’den gelen komşularımızla ilgili olarak da Kabahatler Kanunu’ndaki önemli hükümleri Arapçaya çevirdik. İlçemizde oturan Suriye vatandaşlarına tek-tek tebligat yaparak ikaz ettik. Hırsızlık ve dilencilik bitme noktasına geldi. Suriyeli vatandaşlar pasaportlu olarak ülkemizde kalıyorlar. Sınırı gayri resmi aşan tespit edilirse ya sınır dışı edilir ya da kamplara gönderilirler. Şimdi bölgenin en az hırsızlık olan şehriyiz. Bunda halkımızın ve polisin duyarlı katkısı var. Kanunların icrası ve trafik cezaları amaç değil araçtır. Toplumsal düzeni koruma aracıdır” dedi.

Huzur toplantısında esnaflar tek tek söz alıp sorunlarını dile getirip çözüm önerilerini belirttiler. Huzur toplantısından sonra ilçemiz esnafı, toplantıyı organize eden İskenderun Polisine teşekkür edip güler yüzle toplantıdan ayrıldılar.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here