Belediye Zabıta Müdürlüğü Hijyen Kurallarına Uymayan İşyerlerine Cezai İşlem Uyguladı

0
137

bld-zabıta1İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent genelindeki hijyen denetimlerini sürdürüyor. Denizciler ve Sarıseki’de denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler bir pastane ve fırına hijyen kurallarına uymamaktan cezai işlem uyguladı.

Ekmek üretimi gerçekleştiren fırınlarda gramaj, un ve katkı maddeleri ile çalışanların ve iş yerlerinin temizlik kurallarına uyup uymadıklarının kontrolünü yapılırken, standartlara uymayan ve gerekli hijyenik koşulları taşımayan işletmelere de gerekli işlemler yapıldı.

bld-zabıta2

Vatandaşların sağlığı için zabıta ekiplerinin gerçekleştirdiği rutin denetimlerin aralıksız devam ettiğini vurgulayan Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Belediye olarak halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Vatandaşların güvenilir ve sağlıklı ürünler tüketebilmesi için denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Bundan sonraki süreçte de vatandaşların sağlığını ilgilendiren tüm konularda denetim çalışmalarımız aralıksız devam edecektir. Ayrıca halkın sağlığını doğrudan ilgilendiren üretimlerin yapıldığı imalathanelerde de gerekli denetimlerimizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here