Kılıçlar; “Teröre Alışmayacağız”

0
95

dasifed açıklama1Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu Başkanı Mehmet Kılıçlar, İstanbul Vezneciler’de gerçekleşen terör saldırısı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. DASİFED Başkanı Kılıçlar açıklamasında şunları söyledi;

“İstanbul Vezneciler’de, çevik kuvvet otobüsünün geçişi sırasında patlatılan bomba yüklü araç, terörün çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Vahşi ve acımasız bu saldırının sonucunda, şehit olan polislerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Bir kez daha terörün, toplumun huzur ve kardeşlik duygularını hedef aldığını gördük.

Saldırıların sadece güvenlik güçlerini değil aynı zamanda sivil vatandaşlarımızı da hedef alan alçaklığına tanıklık ettik. Artık toplum olarak tüm farklılıklarımızı ve ideolojilerimizi bırakıp, terörün yaratmak istediği şiddet iklimine karşı “ortak akıl, ortak duruş” sergilemeliyiz. Terör nereden gelirse gelsin, kim yaparsa yapsın, hangi amaç için yaptığını söylerse söylesin, insanlık dışıdır ve güçlü bir şekilde lanetlenmelidir. İnsanlık dışı yöntemlerle insanlığı hedef alan terör olaylarına alışmayacağız.

Ülkemizin huzur ve istikrarını hedef alan, toplumu korku ve şiddet ile sindireceğini zanneden teröre karşı bu zor zamanları birlikte durarak ve birbirimize güvenerek atlatacağız. İçinden geçtiğimiz, böyle dönemlerde hiç olmadığı kadar barışa, huzura ve güvene olan inancımız azalmamalıdır. Acının tarife ihtiyacı yoktur. Türkiye’nin başı sağ olsun!”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here