Başkan Savaş Arsuz’a Bağlı Köylerde Birlik Beraberlik Toplantılarına Katıldı

0
948

savaş ziyaret1Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma toplantılarına aralıksız olarak devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Arsuz ilçesine bağlı Arpa Deresi ve Tatarlı köylerini ziyaret eden Başkan Savaş, köy muhtarları ve sakinler ile bir araya geldi ve sohbet etme imkânı buldu. Arpa Deresi Köyü Muhtarı Mustafa Arslan ve Tatarlı Köyü Muhtarı Ali İçen, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın köylerine gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerden dolayı ayrı-ayrı teşekkür ettiler.

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyacı olduğunu hatırlatarak; “Gün birlik, beraberlik günüdür. Hatay insanı olarak hepimiz kenetlenmeliyiz. Geçmişten gelen ve bizlere miras olarak bırakılan bu topraklarda var olan kardeşlik duygularını gelecek nesillere aktarmalıyız” dedi. Başkan Savaş, Arpa Deresi Köyü Muhtarı Mustafa Arslan ve Tatarlı Köyü Muhtarı Ali İçen’e kitap hediye etti.

savaş ziyaret2

Belen Müftüler Köyü’nü de Ziyaret Etti

Antakya Belediye Başkanı Savaş, dayanışma toplantıları kapsamında Belen’e bağlı Müftüler Köyü’ne de ziyarette bulundu. Yapılan ziyarette Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Müftüler Köyü Muhtarı Tahsin Zeydan ve köy sakinleri yer aldı. Başkan Savaş, köy sakinleri ile yaptığı sohbette düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma toplantılarına devam edileceğini, Hatay üzerinde oynanmak istenen oyunların dinler arası kardeşliği kesinlikle zedelemeyeceğini, insanların yüzyıllardır kardeşçe yaşadığı bu coğrafyada kardeşliğin, birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın hâkim olacağını ifade etti. Ziyaretin sonunda Başkan Savaş, Müftüler Köyü Muhtarı Tahsin Zeydan’a kitap hediye etti ve günün anısına köy sakinleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here