Başkan Dingil: “İskenderun Halkı İçme Suyuna Kavuşacak”

0
110

bld-içme suyu1İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun halkının kısa bir süre sonra içme suyuna kavuşacağını belirtti.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, DSİ ve Karayolları bölge cebahis müdürlüğünden gelen yetkililer ile birlikte İskenderun’a gelecek olan içme suyu çalışması kapsamında Sarıseki Mersin çayı içerisinde bulunan boru hattının yolun üst kısmına alınması ile ilgili çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Seyfi Dingil, Sarıseki Mersin çayı içerisinde bulunan su boru hattının olası bir selde zarar görmemesi için yolun üst kısmına alınması ile ilgili çalışmaların son aşamada olduğunu belirterek; “Bizlerde bu konuda belediye olarak yoğun bir çaba sarf ettik. Arıtım tesisinden İskenderun’a gelen bu su boru hattının bir zarar görmemesi için bir süredir çalışma yürütüyorduk. Allah’a şükür çalışmalar son aşamaya geldi” dedi.

bld-içme suyu2

Kamu Kurum ve kuruluşlarla diyalogun önemine değinen Başkan Seyfi Dingil; “Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar halka hizmet noktasında elimizden geleni yaptık. Bu sorunun da ortadan kalkması için büyük gayret gösterdik. İlgili yetkililerle sık sık bir araya geldik. Hepimizin amacı halka hizmet etmek. Kısa bir süre sonra halkımız çeşmeden içme suyu içecek. Böylelikle büyük bir sorun ortadan kalkacak” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here