Başkan Civelek TMMOB’a Bağlı Odaları Ziyaret Etti

0
97

civelek-tmmob1Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yusuf Civelek, Türkiye Mühendisler ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB)’ne bağlı odaları ziyaret etti

CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar ve partililerin de katıldığı program kapsamında, ilk olarak İskenderun Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği ziyaret edildi. Konukları, Mimarlar Odası İskenderun Temsilcisi Koray Tanın ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Yeni imar planının yapıldığını, kentsel dönüşümün halkı mağdur etmeden yapılacağını anlatan Başkan Civelek, Churcill’in ‘Binaları biz şekillendiririz, binalar bizi şekillendirir’ sözüne dikkat çekerek; “Kentleri biz şekillendiririz, kentler geleceğimizi şekillendirir. Geleceğimizi doğru şekillendirmek elimizde” dedi.

Ziyaret programı, İskenderun İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ile sürdü. Oda Başkanı Emin Havlioğlu, beş yılda güzel çalışmalar yapıldığını belirterek, Başkan Civelek’e başarılar diledi.

İskenderun Makine Mühendisleri Odasına yapılan ziyarette ise konukları Oda Başkanı Ayhan Karan ve yönetim kurulu karşıladı. İskenderun’da yapılan çalışmaların Kent konseyinde alınan kararların sonuçları olduğuna dikkat çeken Oda Başkanı Ayhan Karan; “Önce imar planı dedik, yapıldı! Altyapı dedik, başkan riske girdi altyapıyı yapmaya başladı. Cesur bir hareketti” değerlendirmesinde bulundu. Oda olarak İskenderun Belediyesi ile birebir çalışma yapıldığını da ifade eden Karan, asansör kontrolleri konusunda önce insan ve insanın güvenliği bilinciyle hareket edildiğini de ifade etti.

civelek-tmmob2

Çalışmalarda odanın görüşlerinin alındığını anımsatan Belediye Başkanı Civelek; “Bu memleket hepimizin! Ne kadar çağdaş ülke olursak o kadar rahat yaşarız” diye konuştu.

Program kapsamında, İskenderun Elektrik Mühendisleri Odası da yer aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Elektrik Mühendisleri Odası Başkan Vekili Bülent Bozdoğan, başarılar diledi.

Ziyarete katılan CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha da yaptığı konuşmasında; “Altyapı, iskele, su İskenderun’un mega projeleriydi, bunlar yapıldı! Arsuz’da yolumuz çok uzun. Modern bir kentte altyapı olmazsa olmazımızdır. O bölgede altyapı yok. Önce altyapıdan başlayarak, sonra üstyapıya çıkacağız” diye konuştu.

Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, ziyaret programı sırasında, esnaf ve vatandaşlarla da selamlaştı ve hatırlarını sordu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here