Atalar Koleji Hatay’da Lider Okul Oldu

0
509

Özel Atalar İlk ve Orta Okulunun, “Bu Benim Eserim” yarışmasına katıldıkları 95 projeden 26’sı Mersin’de yapılan bölge elemelerine gitti.

Özel Atalar Ortaokulunun, bundan 7 yıl önce başlattığı bilim şenliği ışığını Hatay’da ilk kez yaktığını, o yıldan bu yana bilimsel proje üretiminde çocukları yönlendirmede bayrağı kimseye kaptırmadığını söyleyen İlk ve Orta Okul Müdürü Erkan Karaca; “Eğitimin en önemli yanı bilimsel olmasıdır. Atalar Koleji ilk açıldığı yılda bilimsel proje adı altında bir çalışma başlatarak o yıl ortaokulda okuyan tüm öğrencilerimize ve hatta 4 ve 5. sınıf öğrencilerimize üzerlerinde aylarca çalıştıkları bir proje yaptırmış ve yılsonuna doğru Bilim Şenliği adı altında bunun sunumunu ve sergisini gerçekleştirmiştir.

Hatay’da bir ilke imza attığımız için çok gururluyuz. Geleneksel hale getirdiğimiz bu bilim şenliğinin bu yıl 8. sini düzenleyen ortaokul bölümü çalışmasını 5 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı ve TUBİTAK’ın ortak projesi olan “Bu Benim Eserim” ile birleştirmiştir. Hatay’da yapılan ilk elemeye 95 proje ile katılan okulumuz, elemelerden sonra 26 proje ile Hatay’da lider okul olmuştur.

Hatay’ın tüm okullarından katılan yüzlerce projeden seçilen, 387 projeden 101 tanesi İskenderun’a aittir. Bunun dörtte birine sahip olan okulumuz hem Hatay hem de İskenderun’da liderliğini bilimsel anlamda da kimseye kaptırmamıştır. Mersin’e bölge elemelerine giden 26 proje sahibi çocuklarımızı ve onları yetiştiren aile ve öğretmenlerimizi kutluyoruz. Onlara desteğimiz her zaman devam edecek” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here