Akaryakıt Zamları, Elektrikli Bisiklet Satışlarını Arttırdı

0
35

Son aylarda akaryakıt fiyatlarına ardı ardına gelen zamlar, insanları alternatif çözüm arayışına yöneltti. Akaryakıt zamlarına yetişemeyenler çözümü, bisiklet veya elektrikli bisiklet kullanmada buldu.

Son aylarda elektrikli bisiklet satışlarında ciddi artışlar yaşandığını kaydeden Motorcu Kenan Şirin, talep artışının fiyat artışını da beraberinde getirdiğine vurgu yaptı.

İnsanların, akaryakıttaki ciddi artışlar sonrası elektrikli ulaşım araçlarına yöneldiğini aktaran Şirin; “Artan akaryakıt fiyatları elektrikli bisikletlere talepleri hemen hemen %85 oranında arttırdı. Motosiklet satışlarında biraz düşüş var. Müşteriler en çok arabasını bırakıp, elektrikli bisikletleri tercih ediyor. Özellikle muhasebeciler, ofis çalışanları, öğretmen, memur en çok onlar tercih ediyor şu an. Tabi bu talebin artması fiyatlarda da artışa neden oldu.

Motosiklet fiyatlarıyla eşdeğer oldu elektrikli bisiklet fiyatları. Fiyat artışında talebin yanında doların yükselmesi de etkili tabi. Elektrikli bisikletlerin fiyatları 9.500 TL’den başlayıp 20 bin TL’ye kadar çıkıyor. Gücüne, voltuna, modeline çekişine göre fiyatları değişiyor. Scooter modelleri var, demir kasalılar var. Modeller her geçen gün değişmekle birlikte, yeni özellikler eklenerek konforu da arttırılıyor.

Bunun yanında, kış aylarında olmamıza rağmen bisikletlere de talep çok. Yapılan bisiklet yolları sonrası %35 oranında bisiklet satışlarında artış oldu” şeklinde konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here