Savaş, İstanbul’da Yaşanan Kanlı Terör Saldırısını Kınadı

0
138

lütfü savaş4Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İstanbul’un simge caddelerinden biri olan Taksim İstiklal’de 19 Mart Cumartesi günü saat 10.55’de canlı bomba ile gerçekleştirilen saldırıyla ilgili olarak kınama mesajı yayımladı.

Başkan Savaş yayımladığı mesajda; “İstanbul’un merkezinde sivil vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen bu hain saldırıyı şiddetle kınıyorum. Birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve yaralandığı menfur saldırı ile ilgili olarak yetkililer, saldırının canlı bomba ile gerçekleştirildiğini belirterek, Taksim mevkisinde bulunan İstiklal Caddesi’nde Beyoğlu Kaymakamlığı yakınında yapıldığı bilgisini paylaştı. Terörün insanlığa yönelttiği bu alçak saldırıyı gerçekleştirenleri ve terör faaliyetleriyle insan canına kasteden karanlık zihniyetleri şiddetle kınıyorum. Zor zamanlarda dayanışma, birlik ve beraberlik içinde olan milletimiz, bu süreçte de gerçekleştirilen kanlı eylemlere karşı metanetli tavrını ortaya koyacaktır. Canımızı en derinden acıtan bu hain saldırı sonucunda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun” diyerek yaşadığı derin üzüntüyü ifade etti.

İstiklal Caddesi’nde Canlı Bomba Saldırısı!

İstanbul’da Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde kaymakamlık binası yakınlarında canlı bomba saldırısı sonucu, biri canlı bomba 5 kişi yaşamını yitirdi. Saldırıda, 7’si ağır 36 kişi yaralandı.

Şiddetli patlama, Cumartesi sabah 10.58’de İstiklal Caddesindeki Beyoğlu Kaymakamlığı önünde meydana geldi. Canlı bomba ile birlikte 5 kişi yaşamını yitirdi, 12’si yabancı uyruklu 36 kişi yaralandı. İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısında ağır yaralanan ve getirildiği Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ölen kadının İsrail vatandaşı olduğu öğrenildi. 4 ağır yaralı  ise bölge de bulunan eğitim ve araştırma hastanelerinde ameliyata alındı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise İstiklal Caddesindeki patlama sonrası yaptığı açıklamada yaralı ve ölü sayısı hakkında bilgi verdi. Müezzinoğlu 7’si ağır 36 kişinin yaralandığını, yaralılardan 12’sinin yabancı olduğunu açıkladı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here