1 Saatlik Kalp Masajıyla Hayata Tutundu!

0
119

gelişim hastanesi7Rahatsızlanarak kaldırıldığı Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde kalp krizi geçiren ve kalbi duran 57 yaşındaki Mustafa Günay, Kardiyoloji Uzmanı Doktor Nihat Özer’in müdahalesiyle hayata döndü.

Evde fenalaşınca yakınları tarafından Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’ne götürülen Mustafa Günay, hastanede kayıt yaptırdığı sırada kalp krizi geçirdi ve kalbi durdu. Uzman Doktor Nihat Özer tarafından bir saat boyunca kalp masajı uygulanan Günay, nefes almasının hemen ardından anjiyoya alındı. Ameliyat sonrası kalbi çalıştırılan Mustafa Günay, anjiyosu başarılı bir şekilde tamamlanınca, yeniden sağlığına kavuştu.

Operasyonu gerçekleştiren Kardiyoloji Uzmanı Doktor Nihat Özer; “Hastamıza müdahale ettiğimde kalbi durmuştu. Bir saat boyunca kalp masajı uyguladığımız hastayı, hemen anjiyoya aldık. Mustafa Bey’in tıkalı olan damarı vardı. Ameliyat sonrası tıkalı damarı açtık. Başarılı bir ameliyat oldu. Hastamız, iki gün dinlendikten sonra taburcu edildi” açıklamasında bulundu.

Kardiyoloji Uzmanı Doktor Nihat Özer ve sağlık ekibine teşekkür eden Mustafa Günay ise, “Sabah kahvaltımı yaptıktan sonra, göğsümde ağrı hissettim. Hastaneye geldiğim sırada bir anda yığıldım. O andan sonra hiçbir şey hatırlamıyorum, fakat hayatta olduğum için çok mutluyum. Bugün taburcu olacağım. Nihat hocamızın sayesinde, eşimle birlikte yeni bir hayata başlayacağız. Başta doktorum Nihat Bey olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here