Yöresel Ürünlerin Tanıtımına Belediye Desteği 

0
168

bld-yöresel destek1Bu yıl 5. kez düzenlenen ‘İstanbul’da Hatay Günlerinin’ en yoğun ilgi gören stantlarından biri, İskenderun Belediyesi standı oldu. Feshane’deki etkinliği ziyaret eden İstanbullulara, bölgemize has yöresel ürünler ikram edildi. Şehrimiz esnafları tarafından üretimi yapılan ceviz reçeli, turunç reçeli, kabak tatlısı, bayram kömbesi gibi yöresel ürünler standı ziyarete gelen misafirlere hediye edilerek tanıtımı yapıldı.

İskenderun Belediyesi standındaki görevliler, ikramların yanı sıra kentimizi tanıtan broşürleri dağıtıp, misafirlerin sorularını yanıtladılar. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, standı ziyaret eden İstanbullularla sohbet edip, kentimize davet etti. Başkan Seyfi Dingil, Feshane’de stant açan tüm belediyeleri ve esnafları da ziyaret etti.

bld-yöresel destek2

Bu etkinliğin bölgemizin tanıtımına önemli katkı sunacağına dikkat çeken Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Hatay’ımızın her köşesinin ayrı bir önemi ve güzelliği var. Ama ‘Körfezin incisi’ olarak hafızalarda yer alan, güneşin batışının en muhteşem görüntüler eşliğinde izlenebildiği, sanayisi ile bölgenin ekonomideki lokomotifi konumundaki İskenderun için güzel kelimesi az kalır. İnşallah bu mükemmel kenti, kısa zaman içerisinde Türkiye’nin ‘En popüler şehri’ haline getireceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here