Yaşlılara Saygı Haftası’nda İkem’de Anlamlı Program

0
92

İkem Koleji “Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında veli, öğretmen ve öğrencileriyle yaşlı konuklarını ağırladı. İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su’nun da hazır bulunduğu bu anlamlı program Antakya’ya Huzur Evi’nden alınan konukların ağırlanmasıyla başladı. Hep birlikte yenen yemeğin ardından İkem konferans salonunda sunulacak programa geçildi. Burada günün anlam ve önemini belirten konuşma İkem sınıf öğretmeni Ömüral Öcal tarafından yapıldı.

Resim öğretmeni Esra Salkın’ın güzel bir şiirinin ardından veli ve öğretmenlerimizden oluşan “Öğrenen Okullar Korosu” Türk sanat ve halk müziğinden keyifli şarkı ve türküler sundular. Alkışlar ve büyük bir coşku eşliğinde geçen şarkı ve türkülerin ardından İkem Koleji müdiresi Emine Çirkin, kendisi için de büyük bir sürpriz olan program karşısında mutluluklarını dile getirdi.

Sadece bugünlerde değil yılın her gününde yaşlılarımıza saygı duyulması gerektiğini belirtti. Her yaşın kendine özgü bir güzelliğinin olduğunu belirten Emine Çirkin bugünün gençlerinin yarının yaşlıları olacaklarını unutmadan yaşamaları gerektiğini vurguladı. İkem’in düzenlediği bu keyifli ve anlamlı gün hep birlikte içilen çay ve kahvenin ardından sona erdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here