Yaşlılar Haftasında Şefkat Evinde Kutlama Yapıldı

0
56

İskenderun Belediyesi Yaşlılar Şefkat Evi’nde Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi. Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek ve Yaşlılar Şefkat evi katılımcılarının bağlama eşliğinde türkü seslendirdiği etkinlikte, pasta kesildi.

Etkinlikte konuşan İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, müziğin, sanatın ve bir araya getiren bu tür etkinliklerin evrensel olduğunu belirtti. Başkan Civelek; “Müzik evrenseldir. Müzik herkesi bir arada toplayan ve herkesin birbiriyle anlaşmasını ve birbirini dinlemesini sağlayan güzel bir şey. Herkesin dünya görüşü farklı olabilir ama şu an hepimiz aynı çatı altındayız. Ne kadar önemli bir şey. Dünyanın buna ihtiyacı var” dedi.

Bizim kültürümüzde zaten ataya saygı olduğunu hatırlatan Başkan Civelek; “Bunu hep birlikte şimdi değerlendiriyoruz. Ben de sizin bir üyenizim artık. Toplumun yaşlılara ihtiyacı vardır. Çünkü onların tecrübeleri vardır. Bu vesileyle yaşlılar gününüz hepinize kutlu olsun” diye konuştu.

Bir katılımcı da evrenselliğin sazın üstünde de kendini gösterdiğini belirtti. Etkinlikte duygu ve düşüncelerini ifade eden bilgisayar kursu katılımcısı bir hanım da, “Bu kursa katılmadan önce günlük işlerle uğraşıyordum, çok yoruluyordum. Artık çalışmayacağım dedim, eve kapandım. Ama öyle hata yapmışım ki. Buraya geldiğimde hayatımda hiç internet kullanmamıştım. Hocamızın bir sözü beni okul yıllarımdaki çalıştığım, başarıya götürdü. Ben sağlıklı bir insanım hala bir şeyler yapabiliyormuşum duygusunu tekrar yaşattı. Artık emekli oldum, eve kapan olayını kapatacağım. Ben burada yaşama sevinci buldum. Bunu arkadaşlarıma da söylüyorum. Başkanımız çok güzel bir şey yapmış siz de gelin diyorum. Başkanım size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bağlama hocası Aydın Koray ve bağlama kursu katılımcıları bağlamayla türkü seslendirdi. Türkülere, Belediye Başkanı Civelek ve diğer katılımcılar da eşlik etti. Daha sonra Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve katılımcılar, birlikte pasta kesti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here