Vekil Dudu’dan Hayvanları Koruma Derneğine Ziyaret

2
314

hayvanları kor der1İstek ve Taleplerini Dile Getirdiler!

Hayvan severler, İskenderun Hayvanları Koruma Derneğini ziyaret eden CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu’dan, kedi barınağı kurulması ve sokaklara sulak konulması konusunda kendilerine yardımcı olmasını istediler.

Milletvekili Mevlüt Dudu, geçtiğimiz hafta sonu, kentimizde yeni kurulan Hayvanları Koruma Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Fato Özdemir ve diğer yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet etti.

Dernek olarak karşılaştıkları sıkıntılar hakkında bilgi veren Başkan Özdemir; “İskenderun’da köpekler için barınak var ama maalesef kedi barınağı bulunmamaktadır. Bu konuda gerekli girişimlerde bulunsak da şuana kadar bunu hayata geçiremedik. Sizlerden ricamız bu konuda Belediye Başkanı Yusuf Civelek ile de görüşüp, kedi barınağı kurulması noktasında bizlere yardımcı olmanızdır. Ayrıca, sokak hayvanları içinde şehir merkezinin belli sokaklarına sulakların konulmasını da istiyoruz” şeklinde dileklerini de dile getirdi. Özdemir, bazı hayvan severlerin belirli yerlere bıraktığı su kapları temizlik görevlileri tarafından kaldırıldığına da değindi.

Dernek yöneticilerinin talep ve sıkıntılarını dinleyen Milletvekili Dudu ise sıkıntıların çözümü noktasında belediye başkanı ile görüşeceğini ve bu talepleri gerekli birimlere ileteceğinin sözünü verdi.

hayvanları kor der2

Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı ve aynı zamanda HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkan yardımcısı Nesrin Çıtırık da İskenderun Hayvanları Koruma Derneğinin bir başka ziyaretçisi oldu. Çıtırık gerçekleştirdiği ziyarette; “İskenderun’da böyle bir derneğin kurulmasından dolayı çok sevindik. Bu zorlu görevlerinden dolayı dernek üyelerine başarılar dilemek için İskenderun’a geldim” şeklinde konuştu. Çıtırık, hayvan haklarının korunmasında örgütlü çalışmanın önemli olduğuna da vurgu yaptı.

2 YORUMLAR

  1. Hayvanları çok severim ama bazen gördüklerim cok kötü, dışarda bir sürü hayvan var. Aşı yapıp bırakıyorsunuz, açlar, bizim mahallede bir kadın kedi cenneti kurmuş ama yine sokakta arabalar tarafından ezilme şansı yüksek. Benim bir tane köpeğim var. Geçenlerde yavrular vardı, adamın biri bana da bir tane verdi zorla ona bakıyorum ama diğerleri dükkanda ve kuş kafesine konmuş, dükkan kapalı, devamlı dört masum yavru orada!

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here