Vali Topaca Alman Heyet ile Okul Protokolü İmzaladı

0
152

vali okul protokolü1Hatay Valisi Ercan Topaca, Antakya’nın kardeş şehri Almanya’daki Aalen’den gelen heyet ile 24 derslikli yeni okul için protokol imzaladı.

Makam’da gerçekleşen protokol törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan da eşlik etti.

İnsani gerekçelerle ilimizde misafir ettiğimiz 399 bin Suriyelinin 130 bin civarında eğitim çağında çocuğunun olduğunu belirten Vali Topaca; “Bu sayı günden güne değişiyor. Bu çocukların biz yaklaşık 50 binine eğitim imkânı sağlayabiliyoruz. Kendi vatandaşlarımız için eğitimde kaliteyi arttıracak yatırımları son dönemde hızla yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

vali okul protokolü2

Ancak Suriye’den gelen eğitim veremediğimiz 75 bin civarında çocuk var. Misafirimiz olan bu çocukların eğitimine katkı yapan Alman heyete şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Atılan imzaların sonunda Vali Topaca, günün anısına Aalen Belediye Başkanı Thilo Rentschler ile Baden-Württemberg Eyaleti SDP Grup Başkanı Cleaus Schmiedel’e kalem hediye etti ve plaket verdi.

 İlimiz Reyhanlı ilçesinde yapılacak olan 24 derslikli, 2 katlı, prefabrik okulun 6 ay gibi bir sürede tamamlanması planlanıyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here