Vali Lekesiz’e TİSVA Tarafından Teşekkür Plaketi Verildi

0
67

vali-plaketTürkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül adına, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’e Mikro Kredi Projesi’ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Valilik Makamı’nda gerçekleşen plaket takdimi, Prof. Dr. Aziz Akgül adına Hatay Mikro Finans Şube Müdürü Serap Varoğlu Sarıoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Vali Lekesiz, Türkiye’nin mikro kredi ile tanışmasında büyük katkısı olan Prof. Dr. Akgül’e teşekkür etti.

Bin lira gibi küçük miktarlarla iş kurulmasının insanlara ilk etapta imkansız gibi gözüktüğünü, oysa bu küçük miktarlarla iş kuran ve yanlarında işçi çalıştırarak istihdama katkı sağlayan kadınlarımızın sayısının her geçen gün arttığını hatırlatan Vali Lekesiz; “Bu proje, insanlara balık vermek yerine balık tutmayı öğretiyor, hatta balık tutabilmeleri için onlara bir de ağ veriyor ve işi de takip ediyor. Proje kapsamında ilimiz genelinde şu ana kadar yaklaşık 5 bin kadınımıza destek verildi. Bu kadınlarımızın, yanlarında 5 kişi-10 kişi istihdam ettiğini görmek de bizlere ayrı bir keyif veriyor” diye konuştu.

Vali Lekesiz, Hatay Mikro Finans Şube Müdürü Serap Varoğlu Sarıoğlu’na da söz konusu proje kapsamında ilimiz genelinde sürdürdüğü çalışmalardan dolayı ayrıca teşekkür etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here