Vali Ata’dan İade-i Ziyaretler

0
44

vali toplantı1Hatay Valisi Erdal Ata, LimakPort İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği Genel Müdürü Gündüz Arısoy ile Ekinciler Demir ve Çelik Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci’ye iade-i ziyarette bulundu.

Vali Ata ilk olarak LimakPort İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği Genel Müdürü Gündüz Arısoy’u ziyaret etti. Arısoy ile bir süre sohbet eden Vali Ata, ilimizin Akdeniz’e  açılan kapısı olan İskenderun Limanı’nın  lojistik sektöründe Ülkemizin stratejik bir zenginliği olduğunu, Liman’ın Ortadoğu’nun Asya’ya giriş kapısı konumunda yer almasının çok önemli imkanları beraberinde getirdiğini vurguladı. İhracat sektörünün ülke kalkınmasında çok büyük önem arz ettiğini belirten Vali Ata, dünya ticaretinin taşıyıcı ayaklarından biri kabul edilen deniz ticaretinden ilimizin ve ülkemizin daha fazla pay alabilmesi konusunda tüm imkânların seferber edilmesinin gerektiğini ifade etti.

vali toplantı2

Vali Ata daha sonra Ekinciler Demir ve Çelik Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci’ye iade-i ziyarette bulundu. Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Vali Ata, Körfez bölgesinde yer alan demir çelik yatırımlarının sektör olarak ülkemiz üretiminin önemli bir bölümünü gerçekleştirdiğini belirtti.

Yassı çelik üretiminde ilimizin son yıllarda önemli aşama kaydettiğini ifade eden Vali Ata,  dünyanın dört bir tarafına yaptıkları ihracat ile ülke ekonomisine verdikleri desteğin yanı sıra ilimiz istihdamına sağladıkları katkılardan dolayı Ekinciler Demir ve Çelik Sanayi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ekinci’ye teşekkürlerini iletti.

Ekinci ise Vali Ata’nın ziyaretinden dolayı teşekkür ederek şirket yatırımları, ihracatı ve üretim kapasitesi hakkında Vali Ata’ya bilgiler verdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here