İskenderun Belediyesi Sanat Çarşısı Açılıyor

0
54

bld-sanat çarşısı1İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Belediyesi olarak sanat çarşısı kurulması noktasında çalışmaların son aşamaya geldiğini belirtti. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Havuzlu çarşının arka kısmında yapılmakta olan sanat çarşısının yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

İskenderun Belediyesi olarak sosyal ve kültürel çalışmalara büyük önem verdiklerini ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Bu çerçevede kadın kültür ve eğitim merkezlerimizde eğitim gören, verilen kurslara katılan kursiyerlerimiz burada oluşturulan stantlarda bayanlarımız sanat sokağında el emeği göz nuru ürünlerini sergileyebileceklerdir.

bld-sanat çarşısı2

Sanat çarşısı ayrıca yöresel ürün reyonları, sanat çalışmalarının sergileneceği alanlar, yöresel el emeklerinin de sergileneceği bir yapıda tasarlanmış durumda. İskenderun yöresine ait tüm uğraş alan ürünlerinin zenginleştirdiği İskenderun Belediyesi Sanat çarşısı ilçeye gelenler için yeni bir estetik ve görsel alan niteliğindeki yapısıyla önemli bir sosyal mekan olacaktır” dedi.

İskenderun’u ziyaret edecekler için yepyeni ve sanatsal bir yaşam alanı olan Sanat Çarşısının son düzenlemelerinin yapıldığını belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Belediyesi Sanat Sokağı’nın gerçekten sanatsal bir mekan olduğunu ifade ederek, artık İskenderun’a gelenlerin uğramadan geçemeyecekleri bir konsepte sahip olan Sanat çarşısını İskenderun adına bir marka mekan olacağını da sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here