Uygun; “Turizm Sektörü Zor Durumda!”

0
130

turizm-sektoru1İSTUDER Yılın Son Olağan Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

Kısa adı İSTUDER olan İskenderun Turizm Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, yılın son olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere La Perla Otelinde bir araya geldi. Gündeme ilişkin konuların istişare edildiği yılsonu değerlendirme toplantısında Türkiye ve Ortadoğu’daki olumsuzluklar nedeniyle zorluklar yaşayan sektörün durumu masaya yatırıldı. Toplantıda Terör kınandı, saldırılarda can veren şehit asker ve polislerimiz anıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan İSTUDER Başkanı Sabahattin Uygun, sektördeki sıkıntılara değinerek; “Türk Turizmi maalesef terör, savaş ve birçok olumsuzluklar yüzünden adeta can çekişiyor.  Genel platforma baktığımızda turizm merkezlerinde tesislerimizin doluluk oranlarının iyice düştüğünü görebiliyoruz. Turizm sektöründe oldukça karanlık bir tablo ile karşı karşıyayız. Hatay’da turizm sektörü ne yazık ki zor durumda. Bazı işletmeler ayakta kalmak için çektikleri kredileri ödeyemeyecek duruma gelmiş, hatta personel maaşlarını bile ödemekte güçlük çekiyor. Öyle ki bazı tesislerin çaresizlikten satışa çıkarıldığını duymaktayız. Diğer yandan esnafımız, tüccarımız, nakliyatçımız, çiftçimiz de zor durumda. Özellikle hemen her gün duyduğumuz şehit haberleri de halkımızın huzurunu, moralini iyice bozuyor. Ülkemizin İçinde bulunduğu bu süreç bizleri derinden üzmektedir. Ama yılmadan yolumuza devam etmeliyiz. Sektör olarak Devletimizin daima yanındayız ve Hatay’ı teşvik kapsamına almasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Hain Teröre İnat Beraberiz, Dimdik Ayaktayız!

Her şeye rağmen umutları yitirmeden milletçe, birlik içinde, dimdik, ayakta ve tek yumruk olmak zorunda olduğumuzu vurgulayan Uygun; “Türkiye’nin birlik ve beraberliğine zarar vermek isteyenler, askerimizin, polisimizin, masum vatandaşlarımızın canlarına alçakça kıyarak çirkin oyunlarını devam ettirmek istiyorlar. Bu canilere en güzel cevabı; birlik ve beraberliğimizi koruyup, birbirimize her zamankinden daha fazla kenetlenerek vereceğiz. Bizim hamurumuzda cesaret var, sevgi var, birlik var, beraberlik var. Bu zor günlerden daha da güçlenerek çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

İSTUDER yönetim kurulu üyeleri Ali Koşar, Halit Özden, Cahit Sapmaz, Murat Kıvrak, Rasim Gümüş, Burhan Abacı, Taner Çotulay, Caner Başeğmez, Hidayet Şahinoğlu, Taner Çotulay ve Basın koordinatörü Semir Yazıcı’nın katıldığı toplantıya ev sahipliği yapan La Perla Butik Otel işletmecilerinden Ümit Seyfi Yüksel’e İSTUDER tarafından hayırlı olsun dilekleriyle teşekkür edildi, çiçek takdim edildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here