Türk Eğitim Sen’in Yeni Başkanı Yavuz Selim Yanık Oldu

0
121

Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şubesi, Olağan Kongresini, geçtiğimiz hafta sonu Ramada Otel’de gerçekleştirdi. Tek Liste halinde gidilen seçimlerde Yavuz Selim Yanık başkanlığa seçildi.

6.Olağan Genel Kurula, MHP Hatay İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı  Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Metin Taşçı, Dörtyol Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gürakan, Kızılay İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, Eğitim Sen İskenderun Şube Başkanı Ali Karadaş ve yöneticileri, MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, MHP İlçe Kadın kolları başkanı Emel Sönmez, MHP Antakya İlçe Başkanı Adnan Akdaş, MHP Payas İlçe Başkanı Adem Akyürek, MHP Belen İlçe Başkanı Mehmet Çetinkaya, İş Adamı MHP Hatay milletvekili adayı İbrahim Gül, HBB 3. Bölge Zabıta Şube Müdürü Mehmet Utku Kaplan, CHP İskenderun İlçe Yöneticilerinden Cengiz Servet Doğan, İskenderun ülkü Ocakları Başkanı Bünyamin Saraçoğlu, sendika üyeleri, eğitim camiası ve davetliler katıldı.

Başkanlık yaptığı süre boyunca başarılı çalışmalara imza atan Ahmet Akça, bayrağı mücadeleci eğitimci Yavuz Selim Yanık’a devretti. Kongrede bir konuşma yapan Ahmet Akça; eğitim alanında verilen her mücadelenin kutsal olduğuna dikkat çekti. Akça, Türk Eğitim-Sen’in bayrağını devralan meslektaşı Yavuz Selim Yanık’a yeni görevinde üstün başarılar dileyerek, sendikal mücadeleye her zaman destek vereceğinin altını çizdi.

6.Olağan Genel kurulda üyelerin teveccühü ile başkanlığa seçilen Yavuz Selim Yanık, bu görevin kendisine layık görülmesiyle birlikte mücadelesini daha da artıracağını ifade etti. Türk Eğitim – Sen’in güçlü bağlar ile oluşan bir aile olduğunu belirten Yanık, tüm yönetimle birlikte var güçleriyle hak ve menfaatleri sonuna kadar savunacaklarını dile getirdi.  Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubesinin Genel Kurulunda konuşan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ve MHP Hatay İl Başkanı Lütfi Kaşıkıçı, Üç dönem sendikanın Başkanlığını yürüten Ahmet Akça’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, yeni Başkan Yavuz Selim Yanık’a de bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilediler.

Tek Liste halinde gidilen seçimlerde yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Yavuz Selim Yanık,  Fatih Saygılı, Fatma Topal, Abdullah Çalışır, Bayram Gişi, Ergün Saydam ve Cihan Akyürekoğlu. Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şubesinin Genel kurulunda ayrıca Sendikaya emeği geçen eski başkan ve yönetim kurulu üyeleri de unutulmayarak,  plaket ile onure edildiler. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here