TÜRFAD’ın 25. Yıl Gecesi Görkemli Geçti!

1
214

türfad geceTÜRFAD Genel Sekreteri Akın Cerrahoğlu, Türk futboluna emek verenleri bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Türk futboluna emeği geçen futbolcu, teknik direktör ve hakemlere ödüllerinin de verildiği Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) kuruluşunun 25. yıl dönümü gecesi oldukça coşkulu geçti. Önceki gün İstanbul’da düzenlenen gece ile ilgili bilgi veren TÜRFAD Genel Sekreteri Akın Cerrahoğlu, Türk futboluna emek verenleri bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

TÜRFAD Başkanı Yılmaz Tokatlı ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı gecede, Türk futbolunun emektarlarına ödüller verildiğini söyleyen Genel Sekreter Cerrahoğlu; “En uzun süre milli takım teknik direktörlüğü görevi yapanlar arasında yer alan Metin Türel ve Tınaz Tırpan’a ödülleri Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından verildi. Vefat eden Coşkun Özarı’nın ödülünü ise oğlu gazeteci Murat Özarı aldı. Bu ödüle layık görülen Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Şenol Güneş ise geceye katılamadıklarından ödülleri verilemedi. A Milli Futbol Takımı formasını en çok giyen oyunculardan Bülent Korkmaz ile Rüştü Reçber’e plaketlerini ise Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen verdi. Gecede ayrıca, en çok milli maç yöneten Cüneyt Çakır, Doğan Babacan, Hilmi Ok, Yusuf Namoğlu ve Ahmet Çakar, en uzun süre görev yapan TFF başkanları Yılmaz Tokatlı, Şenes Erzik, Haluk Ulusoy, Levent Bıçakcı, Mahmut Özgener’e de ödüller verildi” dedi.

Cerrahoğlu, gecede TÜRFAD üyeliğinde 25 yılını dolduranlara da plaket verildiğini söylerken, bu ödül törenindeki amaçlarının, Türk futboluna emeği geçmiş önemli isimleri ve değerleri genç nesillere unutturmamak ve yapmış oldukları hizmetlerle anılmalarını sağlamak olduğunu da sözlerine ekledi.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here