Sıra Pac Meydanı Projesinde!

0
434

pac meydanı1Hatay BŞB, Projeleriyle İskenderun’daki Trafiği Rahatlatmaya Kararlı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan İskenderun İsmet İnönü (Pac) Meydanı battı-çıktı projesinde temel atımının çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşeceği bildirildi.

İskenderun’un giderek büyüyen nüfusunun ulaşımda yeni arayışlar getirmesi ve araç trafiğinde yaşanan sıkıntıların had safhaya gelmesi karşısında proje üreten HBB, projelendirilen ve kısa bir süre sonra da temeli atılacak çalışma ile İskenderun’da yeni bir hizmete daha başlamanın hazırlıklarını yapıyor.

Adliye-Arsuz Katlı Kavşağı’ndan Sonra Pac Meydanı’na da Kalıcı Çözüm

Yaya ve araç trafiğinin yoğunluk göstermesi ve bölgenin önemli bir geçiş güzergâhı olması sebebiyle altgeçit kısmı trafiğe açılan Adliye-Arsuz Katlı Kavşağı’nın tamamını önümüzdeki günlerde vatandaşların hizmetine sunacak olan HBB, büyük bir problem haline gelen İsmet İnönü (PAC) Kavşağı’nda uygulayacağı projeyle İskenderunlulara rahat bir nefes aldıracak.

Proje Temelinin Haziran Ayında Atılması Bekleniyor

Yetkililer, trafiği rahatlatacak projelendirme aşamasındaki çalışmanın kısa bir zaman sonra ihale süresinin biteceğini ve projenin Haziran ayında temelinin atılacağını bildirdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here