Seyfi Dingil: “Sizler İçin Yaşam Alanları Kuracağız”

0
83

bld-çocuklar1İlkokul Öğrencilerini Kabul Eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil: “Sizler İçin Yaşam Alanları Kuracağız”

‘Yerel yönetim’ dersi kapsamında Hürriyet İlkokulu 4-K sınıfı öğrencileri öğretmenleri Arzu Bilgin eşliğinde, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan öğretmen Arzu Bilgin; “Yerel yönetim dersi kapsamında çocukların Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i tanımaları, Başkan’ın ve belediyenin görevleri konusunda bilgilenmeleri, belediyeyi yerinde görmeleri amacıyla ziyarette bulunduk” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in, “Çocuklar burası neresi, belediye ne iş yapar?” sorusuna, öğrenciler; “Belediye demokrasiyi sağlar, temizliği sağlar, çöpleri temizler, halkın ihtiyaçlarını, sorunlarını giderir, parklar yapar” şeklinde yanıt verdiler.

bld-çocuklar2

Belediyelerin, doğumdan ölüme kadar hayatın bütün kademelerinde olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Çocuklar, büyüdükten sonra sivil toplum örgütlerine girin. Bir dernekte yer alın, yani topluma karışın. Çevreniz olsun. Bunlar üniversiteyi bitirmek kadar önemlidir” tavsiyesinde bulundu.

Konuk öğrencilerin; “Belediye Başkanı olarak İskenderun için neler yapmayı düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Başkan Seyfi Dingil; “Bu kenti yeniden inşa edeceğiz. Bizim geleceğimizsiniz. Sizler için merkezler, yaşam alanları, aktivite alanları, teleferik, parklar, büyük bir akvaryum yapacağız. Trafik sorununu, çöp sorununu çözeceğiz. Bu kente uygun mimari yapıları harekete geçireceğiz. Sizlere yaşanacak, güzel vakit geçirebileceğiniz sosyal yaşam alanları kuracağız. Buradan size bir müjde de vereyim çocuklar, Karayolları içine sizler için çocuk parkı değil çocuk şehri kuracağız. Önce bunların projelerini hazırlayacağız. Ankara’dan destek alacağız. Büyük projeler bunlar. Feyezan kanalını temizliyoruz. Burada Büyük İskender Müzesini kurucağız… İskenderun için çok güzel projelerimiz var” diye konuştu.

Bir öğrenci velisinin de katıldığı ziyarette, Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e başarı dileklerinde bulunuldu ve ziyaret anısına hediye verildi. Öğrenciler Belediye binasını da gezdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here