Sert; “Bol-Bol Balık Yiyin”

0
210

Kasaplar Odası Yönetiminden Balıkçı Esnafına Ziyaret

İskenderun Kasaplar Odası Başkanlığına getirilen Nevzat Sert ve Başkan yardımcısı Adnan Taş, Yeni Balıkhaneyi gezerek, balıkçı esnafının sorunlarını dinledi.

İskenderun Belediyesi tarafından şehir merkezinde, Kaymakamlık ve HATSU civarında hizmete açılan Balık Pazarı modern görünümü ve hijyenik yapısıyla İskenderunlulara hizmet vermeye başladı. İskenderun Sınırlı Sorumlu Balık Satış Tesis Kooperatif Başkanı Ayhan Onaylı, Kasaplar Odası Başkanı Nevzat Sert ve Başkan yardımcısı Adnan Taş’ı balıkhane girişinde karşılayarak, ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getirdi.

İskenderun Balıkçı Esnafını yeni yerinde ziyaret ettiklerini ve sorunlarını dinlediklerini belirten İskenderun Kasaplar Odası Başkanı Nevzat Sert; “Yeni yerine taşınan balıkçı esnafımızı bugün burada ziyaret ederek, sorunlarını dinliyor, çözüm yolları arıyoruz. İskenderun Deniz memleketi, buradan vatandaşlarımıza tavsiyemiz, böylesi modern temiz ve hijyenik bir balıkçı pazarından balık almalarını ve evlerine balık götürmelerini ve bol-bol balık yemelerini de tavsiye ediyoruz. Et ve tavuk yenmeli ama deniz ürünü balık da mutlaka tüketilmeli” şeklinde konuştu.

İskenderun Sınırlı Sorumlu Balık Satış Tesis Kooperatif Başkanı Ayhan Onaylı ise; “Bugün kasaplar Odası Başkanımızı ağırlamaktan dolayı onur duyuyoruz.  İskenderun belediyesi tarafından yaptırılan ve Balıkçı esnafımızın hizmetine açılan Balık pazarında günlük balıklarımız satışa sunulmaktadır. Halkımızı balık yemeye davet ediyoruz” şeklinde ifadelere yer verdi.

İskenderun Balıkçı esnafı da Deniz şehri İskenderun’da balık tüketiminin az olduğuna vurgu yaparak; “Vatandaşlara sağlık ve bol besinli olması hesabıyla bol-bol balık yemeleri tavsiyesinde bulunuyoruz, Kültür Balıkçılığı şehrimizde artmalı” diyerek vatandaşları balık yemeye davet ettiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here