Perde Bugün Açılıyor!

0
239

bld-tiyatro3İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyuncuları Kanaviçe Adlı Oyunu Ücretsiz Sahneleyecek…

İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, hazırlık çalışmasını tamamladığı Kanaviçe adlı tiyatro oyununu, 4 Ocak 2014 Cumartesi günü (bugün) ilk kez sahneleyecek. Kanaviçe adlı komedi türü tiyatro oyunu, saat 20.00’de tiyatro severlerle buluşacak. İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nda sahnelenecek oyun, ücretsiz izlenebilecek.

Sahneledikleri tiyatro oyunlarının tiyatro severlerden büyük ilgi gördüğünü anımsatan oyuncular, Kanaviçe adlı oyunun da beğenileceğini belirttiler. Tiyatro severler ise İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nın yenilenmiş mekân ve dekoruyla, Kanaviçe tiyatro oyununu izleme keyfini yaşayacak.

Turgut Özakman tarafından yazılan, Özer Yüksel tarafından yönetilen Kanaviçe adlı tiyatro oyununda Asuman Töre, İrem Adaklı, Gizem Tutuşmuş, Gizem Yüksel, Nihan Kızılkaya, Onur Köybaşı ve Özer Yüksel rol alıyor. Müzik editörlüğünü Özer Yüksel ve Sabit Güldüren, ışık-ses teknisyenliğini Sabit Güldüren ve Mehmet Ali Bozdoğan yapıyor. Saç-makyaj Uğur Arslan, suflörlüğü Yasemin Cereboğlu’nun üstlendiği oyun, İskenderun LimakPort’un katkılarıyla sahnelenecek.

Bugün ilk kez sahnelenecek Kanaviçe adlı oyun, ayrıca 11 Ocak ve 31 Ocak 2014 tarihlerinde de gösterimde bulunacak. Tiyatro oyunu saat 20.00’de başlayacak.

Ücretsiz sahnelenecek tiyatro oyunun biletleri Hürriyet mahallesi’ndeki Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi ile İskenderun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.

Kanaviçe İki Perdeden Oluşuyor

İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenecek komedi oyun “Kanaviçe”, iki perdeden oluşuyor. Turgut Özakman’ın 30’lu yaşlarda yazdığı ilk güldürüsü olan oyunda; hayatlarını ellerindeki kanaviçeye hapsetmiş, katı, gelenekçi ve vazgeçilmez kurallarla yaşayan 3 yaşlı kız kardeşin, evin genç kızıyla yaşadıkları kuşak çatışması ve bu çatışmaya direnişleri trajik komik olarak sahneleniyor.

Üç yaşlı teyze, evin genç kızını kendi kurallarına uygun ve kendileri gibi erkek düşmanı olarak yetiştirme çabasındayken, genç kızın yaşadığı coşkulu bir aşka da gizledikleri hasretle direnmektedirler. Oyunda yarım asır öncesinin kuşak farklılaşmasına nasıl bakıldığı da tebessümle izlenecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here