Pasaport ve Sürücü Belgeleri Randevu İşlemlerine Başlandı

0
43

Pasaport ve Sürücü Belgelerinin İşlemleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne Verilmişti…

Pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerine ait iş ve işlemler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün görevleri arasına eklenmişti. İlçe Nüfus Müdürlüklerince 27.03.2018 tarihi itibariyle randevu işlemleri de başladı.

Konuyla ilgili İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “29.10.2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname”nin 25’nci maddesi ile Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerine ait iş ve işlemler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün görevleri arasına eklenmiştir.

02.04.2018 tarihinden itibaren “Hususi Damgalı Pasaport” ve “Hizmet Damgalı Pasaport” başvuruları İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerince, “Umuma Mahsus Pasaport” ve  “Sürücü Belgesi”  başvuruları ise İlçe Nüfus Müdürlüklerince alınmaya başlanmıştır.

Bu doğrultuda; Pasaport ve sürücü belgeleri randevu işlemleri 27.03.2018 tarihi itibariyle https://randevu.nvi.gov.tr<https://randevu.nvi.gov.tr/> web adresinde hizmete açılmıştır. Ayrıca hususi ve hizmet damgalı pasaport başvurularında kullanılması gereken talep formlarına ise https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/pasaport-talep-formlari web adresinden erişim sağlanabilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.