Palmiye Ailesi 14 Mart Tıp Bayramını Kutladı

0
197

Şahutoğlu; “Birliğe Her Zamankinden Fazla İhtiyacımız Var”

İskenderun Özel Palmiye hastanesi 14 Mart Tıp Bayramını birlik ve beraberlik içerisinde kutladı. Başhekimlik makamında düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı kutlamasına Başhekim Dr. Yılmaz Şahutoğlu Palmiye Hastanesi Yönetim Kurulu üyeleri Seval Kirmit Yazar, Serdar Kirmit, hekimler ve yönetim kadrosu katıldı.

Günün önemine vurgu yapan Başhekim Şahutoğlu, konuşmasında her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir süreçten geçildiğinin altını çizerek; “Sizlerle birlikte çalışmaktan yönetim olarak büyük keyif aldığımızın altını çizmek istiyorum. Her geçen gün mesleğin icrasının zorlaştığı ve hasta memnuniyetinin zorlaştığı bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir atmosferde her zamankinden çok fazla birlikte hareket ederek omuz omuza vererek sahip çıkarak davranmamız gerekmektedir. Hekim ve sağlık çalışanlarının tümü ile birlikte olma mecburiyetinin ortaya çıktığı bir süreci yaşıyoruz. Birlik beraberlik içerisinde nice 14 Mart Tıp bayramlarını birlikte kutlamak dileği ile emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

14 Mart Tıp Bayramının tarihçesini ise Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Hakan Oğuzhan aktardı. Oğuzhan; “14 Mart 1827 ilk tıp fakültesinin açılması önem kazanmıştır ama ondan daha önemlisi ise Türkiye’de ilk Tıp Bayramı kutlaması 14 Mart 1919 tarihinde işgal altındaki İstanbul’da gerçekleştirildi. Bu kutlamada o zaman tıbbiye 3. sınıf öğrencisi olan Hikmet Boran önderliğindeki tıp okulu öğrencileri işgali protesto etmek için toplandı ve bu harekete dönemin ünlü doktorları destek verdi. Bu gösteriler tıp mesleği mensuplarının vatan savunma hareketi olarak başlamıştır” dedi.

Konuşmaların ardından Başhekim Yılmaz Şahutoğlu hastanenin en genç ve en deneyimli doktorları ile 14 Mart pastasını keserek kendi elleri ile ikram etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here