Nihal Atakaş Camii İnşaatı Planlama Doğrultusunda Sürüyor

1
261

sahil cami3Hayırsever İşadamımız Recep Atakaş tarafından, sahilde yaptırılan Nihal Atakaş Caminin inşaatı son hızıyla sürüyor.

Görkemli bir temel atma töreniyle yapımına başlanan Nihal Atakaş Caminin, yan duvarları örüldü. Minare bölgesinde çalışmalar sürerken, daha sonra da kubbe kısmında çalışmalar devam edecek.

Cami inşaatıyla ilgili açıklamalarda bulunan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, sahilde yapımı devam eden Nihal Atakaş Camisinin kente ayrı bir güzellik katacağını söyledi.

Cami çalışmalarının sadece Allah rızası için yapıldığını önemle vurgulayan Başkan Dingil, İskenderun’da bu eserin bir sembol olacağını ifade etti. Bu camiyi konumu itibariyle özellikle önemsediklerinin altını çizen Başkan Seyfi Dingil; “Kentimize, ülkemize örnek olacak bir güzellikte olmasını arzu ediyoruz. Bu anlamda Caminin yapımı için hiçbir şey esirgemeyen hayırsever işadamımız Recep Atakaş’a çok teşekkür ediyoruz. Camiinin inşaatı temel atma çalışmalarının ardından hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Körfezin incisi şehrimize yakışacak nitelikte olacak olan Nihal Atakaş Caminin inşaatı bittiğinde camimiz ile gurur duyacağız. Bizim buradaki çalışmalarımız yalnız Allah’ın rızasını kazanmaktır. Nihal Atakaş Camii inşaatındaki çalışmalar planlama doğrultusunda gidiyor. Yüce rabbim hayırlısıyla hep birlikte camiinin açılışını da yapmayı nasip etsin inşallah” şeklinde konuştu. (Haber: Meral SADREDİN)

1 YORUM

  1. Buna kargalar güler:
    Bizim buradaki çalışmalarımız yalnız Allah’ın rızasını kazanmaktır.
    Bu kadar da olmaz yani, göz göre göre din sömürüsü yapın sonra da Allah için yapıyoruz diyin.
    Bir de hayırsever işadamı varmış. Tabi canım, sahilde herkeslerin gözüne sokmak için böyle bir camiye ihtiyacımız vardı, ne iyi ettin de düşündün gerçekten. Ne zaman sahile gezmeye, eğlenmeye, bir şeyler yiyip içmeye veya yürüyüşe gitsem bir caminin eksikliğini duyuyordum, çok makbule geçti, çok hayırseversin. RTE senin servetine servet katacaktır eminim ama sen hayır için yapıyorsun tabi pardon.
    Yahu gidin şovunuzu başka yerde yapın Allah aşkına. Ama suç bizde ve yazıklar olsun bize ki bu saçmalığı engellemek için birşey yapmıyoruz. Sahilde caminin işi ne demiyoruz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here