Nardüzü Lisesinde Deprem ve Yangın Tatbikatı Yapıldı

0
336

Nardüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde, İskenderun Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından deprem ve yangın tatbikatı yapıldı. Öğrencileri bilgilendirmeye yönelik düzenlenen deprem ve yangın tatbikatını, lisesinin uygulamalı anaokulu öğrencileri de izledi.

İskenderun Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nin düzenlediği tatbikata, İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Özel Gelişim Hastanesi Acil Servisi görevlileri de katıldı. Depremde sirenlerin çalmasıyla, tatbikat başladı. Okul güvenli bir şekilde boşaltıldı. Tatbikatın senaryosu gereği, okulun bahçesinde küçük bir yangın oluşturuldu. Önce okulun kendi imkânıyla söndürülmeye çalışılan yangın, olay yerine çağrılan itfaiye Müdürlüğü aracı ve itfaiye erleri tarafından tamamen söndürüldü ve soğutma işlemi yapıldı.

Yangın ve deprem senaryosu gereği mahsur kalan öğrenciler, kurtarılırken, yaralı öğrenciler Acil Servis görevlileri tarafından müdahale edilmek üzere ambulansa alındı. Başarıyla sonuçlanan yangın ve deprem tatbikatını bahçedeki öğretmen ve öğrenciler, büyük bir dikkatle izledi. Tatbikatın bitiminde konuşan Okul Müdür Yardımcısı ve Sivil Savunma Sorumlusu Selçuk Akıcı, “Hiçbir zaman gerçeğini yaşamayı arzu etmediğimiz deprem ve yangın karşısında ne yapmamız gerektiğini bilmemiz oldukça önem taşımaktadır. Tatbikata katılan İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne ve acil servis görevlilerine teşekkür ediyorum” dedi.

İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürü Ömer Çolak da, daha dikkatli ve tedbirli olunması amacıyla tatbikatın önemli olduğunu ifade etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here