Norveç’in Forde kentinde süren Avrupa Halter Şampiyonası’nda MKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Hurşit Atak, silkme ve toplamda altın madalya kazarak ilimiz ve ülkemize büyük bir sevinç yaşattı. Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nın ikinci gününde 62 kiloda yarışan MKÜ öğrencisi Hurşit Atak 2 altın madalya kazandı.
Atak, koparmada kaldırdığı 126 kiloyla 5’ci olurken, silkmede 170 kiloyla 1’ci oldu ve altın madalya kazandı. Toplamda 296 kiloyla Avrupa Şampiyonu olan Atak, kürsünün en üst basamağına çıkarak Norveç’in Forde kentinde Milli Marşımızın coşkuyla okunmasını sağladı.