MIPIM Fuarı’nın İlk Gününde Gözler Hatay Standındaydı

0
232

fransa fuarında ilgi1Fransa’nın Cannes şehrinde kapılarını dün ziyaretçilerine açan dünyanın en büyük Gayrimenkul Yatırım ve Emlak Fuarı (MIPIM)’nda Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin standı ilk günden oldukça yoğun ilgi gördü. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı İhsan Çakar, Genel Sekreter Dr. Sait Güzel, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ile ATSİAD’a üye işadamlarının katıldığı Hatay standı ses ve görüntü efektleri, Hatay’ı ve ilçelerini tanıtan görsellerinin yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin dev 4 projesinin maketi ile fuara adeta damga vuracak.

Dünya genelinden ve özellikle Avrupa Kıtası’ndan katılımcıların büyük ilgi gösterdiği ve başladığı gün itibariyle de beklendiğinden daha fazla ilgi gören MIPIM, emlak ile gayrimenkul gurularının yatırıma uygun, gelecek vadeden bölgelere fonlarını aktarmasıyla amacına ulaşıyor.

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yatırım anlamında gelecek vadeden bir dünya şehri olarak ön plana taşıyacağı Hatay, verimli toprakları, ulaşıma elverişli coğrafyası ve turizm cenneti olması gibi müthiş zenginlikleriyle fuara damga vuracak illerin başında yer alıyor.

fransa fuarında ilgi2

Uluslararası yatırımcıları ve fonları Hatay’a çekmek için kentin ekonomik dinamizmini tüm dünya ile paylaşacak olan Başkan Savaş, son olarak katıldığı ulusal televizyon kanallarında verdiği demeçlerde ve yaygın basında işlenen haberlerde; “Biz MIPIM’e çatışma ortamı içindeki Suriye değiliz, Hatay’ız, tüm ilçelerimizde farklı fonksiyonlarda gayrimenkul yatırım fırsatları var demek için gidiyoruz. Yatırımcı kriz ortamlarını sever. Gerçek yatırımcı kriz dönemlerinde yatırım yapar ki maliyetleri düşsün. Yatırımcılar şehrimizde yüzde 50’ye yakın daha az maliyet avantajını yakalayabilecekler. Biz bu avantajı kullanmak istiyoruz. Krizi fırsata çevireceğiz. Ortadoğu’ya yakın olmanın avantajını kullanacağız. Çünkü bölgedeki savaş bittiğinde Irak ve Suriye gibi ülkelerin çok büyük ihtiyaçları olacak. Özellikle inşaat alanında bu ülkelere ulaşılabilecek en iyi noktadayız” ifadelerine yer vermişti.

Türkiye’den 821 katılımcının boy göstereceği MIPIM’de Hatay’ı 4 dev projeyle tanıtacak olan Başkan Savaş, kentin 15 ilçesiyle refah seviyesini yükseltmeyi ve ulusal ile uluslararası yatırımlarla Ortadoğu’daki gelişmelerden kaynaklı olumsuz havayı bertaraf etmeyi amaçlıyor.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, yatırımcılarla birebir görüşme imkanı buldukları fuarın medeniyet ve hoşgörü şehri olan Hatay’ın potansiyelini dünyaya tanıtmak ve farkındalık yaratmak açısından önemli olduğunu belirtirken, yabancı yatırımcıların, gayrimenkul uzmanlarının ve sektörün uluslararası aktörlerinin yoğun ilgisini gören Hatay Büyükşehir Belediyesi standındaki hareketli temponun dört gün boyunca süreceğine inandığını söyledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here