Kurtarılan Gazeteciden Valiye Ziyaret

0
42

vali-gazeteci ziyaretFoto Muhabirliği görevini Suriye’de icra ederken bazı gruplar tarafından kaçırılarak bir süre alıkonulan, daha sonra da başta Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumların da yoğun çabasıyla kurtarılan Bünyamin Aygün, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Lekesiz; “Vatandaşın, devletine ihtiyaç duyduğu anlar vardır. Deprem gibi, genel bir afet veya zamanla yarışılan bir durum gibi. İnsanımız her şeyin en iyisine layıktır. Hele hele devletin gücüne, kudretine ihtiyaç duyulduğu zamanlarda bunu hissettirmeli ki kişi, ay yıldızlı bayrağın gölgesinde yaşamanın gururunu, zevkini hücrelerine kadar yaşasın. Bir devletin vatandaşı nezdindeki itibarı, vatandaşına verdiği hizmetle doğru orantılıdır” dedi.

Foto Muhabiri Aygün’ün kaçırıldığı andan itibaren başta Dışişleri Bakanlığımız olmak üzere tüm dinamiklerin devreye girmesiyle sürecin işlediğine ve mutlu sona ulaşıldığına değinen Vali Lekesiz; “Önemli olan sizin sağ salim ailenize, sevdiklerinize kavuşmanızdır. Sizin mutluluğunuz, bizim mutluluğumuzdur” dedi.

Vali Lekesiz, daha sonra Gazeteci Aygün’e, insanlığın ortak öyküsünün yaşandığı ilimizin değerlerini yansıtan ve Valilik tarafından yayınlanan ‘Tüm Zamanların Şehri Hatay’ isimli eseri hediye etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here