Kaymakam Soytürk Karayılan Saraç İlkokulu’nda İncelemelerde Bulundu

0
804

Her ay bir mahallede “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” düzenleyen İskenderun kaymakamı Recep Soytürk, Temmuz ayı toplantısını Karayılan Mahallesinde gerçekleştirdi.

Karayılan Saraç İlkokulu ev sahipliğinde, Kaymakam Recep Soytürk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ve Şube Müdürü Ahmet Yanmaz, civardaki okulların idarecileri ve okul aile birliği başkanları ile Karayılan Mahallesi Muhtarı Osman Baltacı hazır bulundu.

Devlet okullarının genel durumu ve eğitim hizmetlerinin işleyişi ile mahallenin sorun ve ihtiyaçları hakkında istişarede bulunulan toplantı öncesi okul binasında incelemelerde bulunan Kaymakam Soytürk, okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarı ile bir araya gelerek istişarede bulundu. Kaymakam Soytürk, okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarına tek tek söz hakkı vermek suretiyle, onları dikkatle dinledi.

İlk olarak toplantıya ev sahipliği yapan Karayılan Saraç İlkokulu Müdürü Osman Balıbay tarafından okulun genel durumu ve eğitim hizmeti hakkında bilgi aktarımı yapılmasının akabinde, Karayılan Mahallesi ve civarında bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki devlet okullarının idarecileri tarafından da bilgi paylaşımı yapılarak, çok yönlü bir değerlendirme yapıldı.

Kaymakam Soytürk, okulların sorun ve ihtiyaçları başta olmak üzere, okulun başarı ortalaması, öğretmen-öğrenci-veli arasındaki iletişim durumu, dersliklerin ve araç-gereçlerin durumu, ek kurs hizmetleri ve okul aile birliği faaliyetleri hakkında bilgiler alarak, 2018-2019 eğitim öğretim yılında sorun ve eksikliklerin en asgariye indirildiği ve başarı ortalamasının daha üst seviyeye ulaştığı bir eğitim yılı olması açısından neler yapılabileceği konusunda fikir teatisi yaptı.

Karayılan Saraç İlkokulu’nda gerçekleştirilen toplantının akabinde, Karayılan Saraç Ortaokulu’na intikal eden Kaymakam Soytürk, okul binasının eksik ve sorunları hakkında yerinde inceleme yaparak, Okul Müdürü Fatih Demir’den yapılması gereken iş ve işlemlere yönelik bilgi aldı. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here