Karaağaç Semt Pazarının Temeli Atıldı

0
236

karaağaç semt pazarı1Arsuz Belediyesi, Arsuzlular’ın sağlıklı ve hijyenik bir ortamda alışveriş yapmasına imkan sağlayacak olan Karaağaç Semt Pazarı’nın temelini törenle attı. Yapımını Murat Sonel Aykut, Gazi Ger ve Mesut Karasu’nun üstlendiği Karaağaç Semt Pazarı’nın temeline ilk harcı Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, davetlilerle birlikte döktü. Arsuz’un ilçe olmasının ardından ilk kez gerçekleşen temel atma töreninde Başkan Nazım Culha; “Bu daha başlangıç” diyerek hizmetlerin peş peşe geleceği müjdesini verirken, modern bir kent yaratma konusundaki kararlılığıyla da bir kez daha güven tazeledi.

Törene yoğun katılım

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan temel atma törenine CHP Hatay Milletvekili Adayları Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Riyat Kırmızıoğlu ve Sonay Aykut, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, CHP İskenderun İlçe Başkanı Corc Basus, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve eşi Meryem Yaman, Arsuz Emniyet Müdürü Osman Akçakoca, Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Tanın, Arsuz Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Zekeriya Bulut,  Akdeniz Tüccar ve Sanayici İşadamları Derneği (ATSİAD) Başkanı Şekip Abacı, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şehmus Aslan, İskenderun Teknik Üniversitesi rektör adayı ve Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, işadamları, gazeteciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

karaağaç semt pazarı2

Törenin açılış konuşmasını yapan İşadamı Murat Sonel Aykut, Arsuz Belediyesi’nin örnek bir belediyecilik anlayışı sergilediğini belirterek; “Bu tesisi yapmaktan şeref ve onur duyuyoruz. Çok üzülerek söylüyorum ki toplumumuzun en büyük eksikliği; siyasilerin sorunların çözümü için bir türlü hızlı hareket etmemeleridir. Yeni oluşturulan Arsuz Belediyesi bunu aşarak, örnek bir belediyecilik anlayışı sergiliyor. Bu konuda, bize böyle bir tesisin yapılmasına vesile olduğu için, Arsuz ilçesinin kurulmasında doğru adım attığı için hepinizin huzurunda Arsuz Belediye Başkanı Sayın Nazım Culha’ya teşekkür ederim. Buraya gelmeniz bizi onurlandırmıştır, güçlendirmiştir. Yaptığımız her alın teri emeği şu anda karşılığını almış bulunuyor” dedi.

Karaağaç Semt Pazarı ile vatandaşların 6 bin metrekarelik alanda alışverişlerini, sağlıklı, düzenli ve kaliteli bir ortamda yapabileceklerini ifade eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha; “Semt pazarımız ilk temel atma törenimiz ve bundan sonra da projelerimiz peş peşe gelecek. Karaağaç Semt Pazarı projemiz 5 bin 770 metrekare alan üzerinde, 2770 m2 alana 90 adet tezgah, 10 WC, zabıta ofis binası, 56 m2’lik dinlenme tesisi ve kafeteryası ile 3 bin m2’lik otopark alanıyla en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlandı” şeklinde konuştu.

karaağaç semt pazarı3

“Enkaz Edebiyatı Yapmadık, Yapmayız!”

Arsuz’un hizmete aç ve hizmete susamış bir ilçe olduğunu belirterek, işadamlarına çağrıda bulunan Culha; “Biz 13 ayı geride bıraktık, 14’üncü aydayız. Bugüne kadar enkaz edebiyatına girmedik, girmeyeceğiz de. Bu göreve talip olurken kentin çok ciddi anlamda sorunları olduğunu biliyorduk. Arsuz yeni bir ilçe. Eksiği çok. Hizmete aç ve hizmete susamış bir ilçe. Belediye olarak eksikleri çok iyi biliyoruz ve belediyenin imkânlarını doğru bir şekilde hedef alarak, o imkânlarla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İşadamlarımızın bu konuda desteklerini istiyoruz. İlçemizin rantı, ilçemize aittir. Kesinlikle bireylere ve yöneticilere ait değildir. Destek isterken, kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Burada istihdam sağlayacak olan işadamlarımız, vatandaşlarımız veya esnafımız, bize destek verseler de vermeseler de her türlü desteği ve hak ettikleri kolaylığı Arsuz Belediyesi’nden göreceklerdir” dedi.

Kurban kesilmesinin ardından Başkan Nazım Culha, semt pazarını yapmayı üstlenen Murat Sonel Aykut ve Mesut Karasu’nun yanı sıra davetlilerle birlikte butona basarak, Karaağaç Semt Pazarı için ilk harcı döktü.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here