İTSO’da Girişimcilik Kursunu Tamamlayanlar Sertifikalarını Törenle Aldı

0
99

itso-sertifika1İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen uygulamalı Girişimcilik kursunu tamamlayan kursiyerler belgelerini almanın heyecanını yaşadılar. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası meclis salonunda gerçekleştirilen ve İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit’in de katıldığı sertifika törenine KOSGEB İl Müdürü Seraceddin Özcan, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO yönetim kurulu üyeleri ve kursiyerler katıldı.

İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit belge dağıtım töreni öncesi yaptığı konuşmasında, İskenderun’un sanayi ve liman şehri olması nedeniyle çok önemli bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekti. Kaymakam Özyiğit, İTSO’nun kent ekonomisine sağladığı sosyal ve ekonomik katkılarının da çok önemli olduğunu belirtti.

İskenderun Körfezinin coğrafi konumu ile çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu sözlerine ekleyen Kaymakam Özyiğit, Hassa tünel projesinin açılması, İskenderun limanındaki yatırımların sona ermesi ve İskenderun 2. Organize Sanayi Bölgesinin de devreye girmesi ile bölgenin ekonomik yönden çok daha gelişeceğine vurgu yaptı. Kaymakam Özyiğit ayrıca KSOSGB kursuna katılan ve belge almaya hak kazanan kursiyerlere de kuracakları işlerinde de başarılar diledi.

itso-sertifika2

Sertifika töreni öncesi söz alan KOSGEB İl Müdürü Seraceddin Özcan ise; “Girişimcilik kursuna katılan ve kendi işyerlerini kurmak isteyen kursiyerlerimiz için bu belgeler bir fırsattır. Girişimciliği önemsiyoruz ve insanlarımıza bu kurslardan ve bu desteklerden istifade etmeye çağırıyoruz” dedi.

Gelişmekte olan ülkelerde cesur girişimcilere her zaman ihtiyaç olduğunu sözlerine ekleyen Özcan; “Hatay genelinde KOSGEB olarak 2003 yılından bu yana istihdama katkı sağlamak için girişimcilerimize destekler veriyoruz. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odamızın da bizlere sağladığı katkılar ile İskenderunlu girişimcilerimize uygulamalı olarak Girişimcilik eğitim Kursların yanı sıra kursiyerlerimize faaliyet gösterecekleri iş kollarına göre uzun vadeli krediler de veriyoruz. Kursları başarı ile tamamlayan ve yeni iş yeri açarak istihdama da katkı verecek olan kursiyerlerimize şimdiden hayırlı işler diliyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here