İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy Kendi Şiirleri İle Anıldı!

0
226

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tarafından İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yıldönümü vesilesiyle Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda “İstiklal ve İstikbal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı” düzenlendi.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin ev sahipliğinde gerçekleşen programa; Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, Yükseliş Koleji Kurucusu Nuri Üysen, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık ve bürokratlar ile öğretim elemanları, müdürler, öğretmenler ve öğrencilerden oluşan geniş bir dinleyici kitlesi katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda ilk önce, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlileri Daryna Trofimova’nın yan flüt ve Valentin Trofimov’un fagot ile icra ettikleri müzik eşliğinde Mehmet Akif Ersoy’un kısa hayat hikâyesi anlatıldı.

Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Naci Özsoy’un Mehmet Akif Ersoy’a ait şiirleri coşkuyla seslendirdiği programda; İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğrencileri de Öğretim Görevlisi Eren Kaysar yönetiminde destansı türkülerle programa eşlik ederek izleyenlere unutulmaz anlar yaşattılar.

Program sonunda kısa bir konuşma yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Naci Özsoy ve konservatuar öğrencilerine teşekkür etti.

Program, Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan’ın Öğretim Görevlisi Naci Özsoy’a çiçek takdim etmesi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here