İSTE’de ‘Değişim Programları’ Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

0
66

iste-ogrenci-hareketliligi1İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Erasmus+, Farabi ve Mevlana Değişim Programları Bilgilendirme Toplantısı, İSTE Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yakup Kutlu ve Uzman Murat Türkmenoğlu’nun katılımı ile yapıldı.

İSTE Rektörlük Konferans salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, İSTE’li öğrenciler, başvuru ve sınav tarihleri gibi konularda bilgilendirildi. Değişim programlarının  tamamen ülkemizin kendi kaynaklarıyla yürütüldüğünü belirterek, programın amacına değinen İSTE Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yakup Kutlu; “Değişim programları  tamamen ülkemizin kendi kaynaklarıyla yürütülmekle beraber, amacı kültürel/sosyal etkileşimi sağlayarak daha iyi standartlarda laboratuar-deney-akademik çalışmalar yapabilmek ve dil gelişimine katkı sağlamaktır” şeklinde konuştu.

iste-ogrenci-hareketliligi2

Altı yıldır değişim programlarının içinde olduğunu belirterek, Erasmus+, yükseköğretim öğrenci ve personel hareketliliği ön çalışmalarının tamamlandığını belirten İSTE Uluslararası İlişkiler Uzmanı Murat Türkmenoğlu da; “Şubat-Mart 2017 arasında Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği başvurularını almayı ve Mart 2017’de Erasmus+ Yabancı Dil Sınavını yapmayı planlıyoruz. Değişim programlarına başvuru yapabilmek için Ön Lisans ve Lisans öğrencilerinin genel ortalaması 4 üzerinden en az 2,20 olması gerekmekle beraber, Yüksek lisans ve Doktora öğrencilerinin ortalamasının 4 üzerinden en az 2,50 olması gerekmektedir” sözleri ile değişim programlarının detayları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here