İşte Sportmenlik Ruhu ve İmece!

1
114

hacılar voleybolHassa-Hacılar Köyü Gençleri Kendi Sahalarını Kendileri Yaptı

Hassa’nın en eski tarihi geçmişine sahip Hacılar Köyü gençleri voleybol sahalarını kendileri yaptı. Köyün gençleri, yıllardır, toprak zeminde, toz ve toprak içerisinde voleybol oynadıkları sahalarını, el birliği top oynayacak şekle getirdiler.

Kendi aralarında topladıkları paralarla çimento alan gençler, Ardıçlı Belediye Başkanı Mustafa Köroğlu’ndan ise kum, kepçe ve itfaiye yardımı aldılar. İmece usulüyle dereden taş toplayıp, voleybol sahalarının zeminini beton döktüler.

Köy gençleri adına açıklama yapan, Mehmet Nazifşan; “Yıllardır, toprak zeminde, toz toprak içersinde voleybol oynuyorduk. Evlerimize ter ve toz banyosu yapmış bir şekilde gidiyorduk. Bu kötü halimizi gören annelerimiz, ‘Ne bu çektiğimiz sizin halinizden?’ deyip bize kızıyorlardı. Bizde gençler olarak toplandık, kendi aramızda para toplayıp çimento aldık, dereden zemin için taş topladık. Kum ve kepçe ve itfaiye ihtiyaçlarımızı da Ardıçlı Belediye Başkanımızdan temin ettik. Başkanımız Mustafa Köroğlu bizzat gelerek çalışmalarımızı yerince inceleyerek, bizlere güç kuvvet verdi. Bizlerde kendilerine incir ve üzüm ikram ettik. Artık daha rahat bir ortamda sportif faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Ardıçlı Belediye Başkanı Mustafa Köroğlu da yaptığı açıklamada, Hacılar ile Ardıçlı’nın ayrı düşünülemeyeceğini, Ardıçlı’nın ekseriyetinde olduğu gibi kendisinin de nüfus cüzdanında köyünün Hacılar yazdığını belirterek; “Burada yıllar önce bende top oynadım. Gençlerimizin sıkıntılarını gayet iyi biliyorum. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir, gençlerimize sahip çıkmak hepimizin görevidir” diye konuştu.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here