İSTE Bireysel Sporlarda da Başarıyı Hedefliyor

0
190

İskenderun Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Bölümü Öğrencisi Hatice Şimşek ve İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü öğrencisi Suphi Can Yıldız Üniversitelerarası Kick box- Muay Thai ve Taekvando dallarında İskenderun Teknik Üniversitesi’ni’(İSTE) temsil edecek.

İSTE takım sporlarındaki başarıları ardından bireysel sporlarda da kupa ve madalya hedefliyor. Daha önce katıldıkları MMA (Karışık Dövüş Sanatları) turnuvasında 1.’inciliğini ve 2.’inciliği elde ederek büyük bir başarıya imza atan ve Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanan İSTE’li sporcular, şimdi Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasında başarılarını perçinlemek için çalışıyor.

İSTE’nin bireysel sporlarda da başarıyı hedeflediğini belirten İSTE Spor Koordinatörü Öğretim Görevlisi Sıtkı Kahvecioğlu; “Karışık dövüş sporları alanında sporcumuz Hatice Şimşek Türkiye 1.’incisi, erkek sporcumuz Suphi Can Yıldız ise Türkiye 2.’incisi olarak Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı. Önümüzdeki günlerde tüm sporcularımızla Türkiye Şampiyonası’nda da derece almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here