İskenderun’da Spor Festivali!

0
226

festival spor131. Uluslararası İskenderun Turizm ve Kültür Festivali kapsamında, halı saha futbol, kort tenisi, futsal (salon futbolu), plaj voleybolü, bocce, basketbol turnuvası da sürüyor. Spor etkinliklerine çeşitli mahallelerden katılan sporcular, spor yapma imkanı bulurken hem de tanışıp, kaynaşıyor.

İskenderun Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Futsal turnuvasını izleyen Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, yaptığı konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine değinerek, sporun da birleştirici ve kaynaştırıcı bir etkinlik olduğunu söyledi. Sporcu öğrencilere başarı dileyen Belediye Başkanı Civelek, turnuvaya emeği geçenlere teşekkür etti.

Spor Fiziksel Olarak Yararlıdır!

Sporcu öğrencilerle sohbet eden Başkan Civelek; “İskenderun’un çeşitli mahalle ve okullarından gelen çocuklarsınız. Önemli olan spor yapmak, birlikte olmak! Bu spor etkinliği vesilesiyle birbirinizi tanıdınız. Spor arkadaşı oluyor, spor centilmenliğini birlikte yaşıyorsunuz. Spor aynı zamanda insana centilmence mücadeleyi öğretir. Çünkü bugün yenilirsiniz, antrenman yaparsınız yarın yenersiniz. Hayat hep mücadeledir. Bir işe gireceksiniz her girdiğiniz işte kazanacaksınız diye bir şey yok, kaybedebilirsiniz. Kaybettiğinizde yıkılmamayı öğrenirsiniz. Tekrar çalışıp kazanırsınız. Spor, bu sportmen ruhu da verir size. Spor, fiziksel olarak da yararlıdır” dedi.

İyi Oynayan Kazansın!

Kentte spor etkinlikleri düzenlendiğini, spor kompleksi yapıldığını da belirten Civelek; “Elimizden geldiğince sporda altyapıyı geliştireceğiz. Bizler size spor alanları yapacağız, sizler de spor yapacaksınız. Yarın sizler bizim yerimize geldiğinizde aynı şeyleri siz yapacaksınız. Hepinize başarılar diliyorum. En iyi oynayan kazansın” dedi.

Belediye Spor Kompleksi’nde 17.00-24.00 saatleri arasında Halı Saha Futbol Turnuvası, Basketbol Turnuvası, Tenis Müsabakaları, Bocce Turnuvası, 18.00-24.00 saatleri arasında Plaj Voleybolu Turnuvası, Sakarya Mahallesi Belediye Kapalı Spor Salonu’nda Futsal Turnuvası gerçekleştiriliyor.

Öte yandan, Festival kapsamındaki basketbol turnuvasına, İskenderun Belediyesi’nin ücretsiz basketbol kursunda yetişen sporcu öğrenciler de katılıyor. Kurstan yetişen sporcu öğrencilerden oluşan iki ayrı takım, birbiriyle maç yaptı. Sporcu öğrenciler, Basketbol turnuvasına antrenörleri Emin Yetkin ile birlikte geldi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here