İskenderun’da Altyapı Sorunları Çözülüyor

0
139

hatsu-iskenderun5Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Hatay genelinde altyapı sorunlarını çözmede istikrarlı bir şekilde yol kat edildiğini bildirdi.

Yıllardır kullanılan kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarında yapılan iyileştirme çalışmaları kapsamında ivedi bir şekilde hizmetleri geliştiren Genel Müdürlük, İskenderun’un en işlek caddelerinde başlattığı altyapı atağının tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.

Yağmur sonrası oluşan sıkıntılar ve altyapı tıkanıklığını giderme adına projeleri hayata geçiren İdare, İskenderun ilçesi sahil yolu üzerinde başlatılan Camii inşaatı nedeniyle mevcut kullanılan hatların iptal edilerek yenileme çalışması başlatıldığını ve Fener Caddesi üzerine iki taraflı yağmursuyu ızgarası döşeneceğini bildirdi.

  1. Bölge Kanalizasyon Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Fener Caddesi’nde bulunan altyapının deplase edildiğini ayrıca 600’lük boru kullanarak 386 metre yağmursuyu hattı ve 400’lük borular ile 305 metre kanalizasyon hattı döşeme çalışması yapıldığı öğrenildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here